Şanlıurfa Büyükşehir ve Gaziantep'de düzenlediği Hemşeri Dernekleri Festivali'nde stanlarında renkli görüntüler yaşandı.

Urfa'da Göç'te Düşen Kara Benekli Su Tavuğu Doğaya Bırakıldı Urfa'da Göç'te Düşen Kara Benekli Su Tavuğu Doğaya Bırakıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 6'ncısını düzenlediği Hemşeri Dernekleri Festivali'nde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin stantlarında renkli görüntüler yaşandı. Tadımlık yemek yarışmasının yapıldığı festivalde Urfa lezzetleri, Gazianteplilere parmak ısırttı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, bölgesel kalkınma ve turizm için bölgesel çalışma yapacaklarını söyledi.

GAZİANTEP 6. HEMŞERİ DERNEKLERİ FESTİVALİ'NE ŞANLIURFA DAMGA VURDU (1)

Gaziantep Festival Park’ta düzenlenen Hemşeri Dernekleri Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Gaziantep’te yaşayan Şanlıurfalılar kadar Gazianteplilerde festivale yoğun ilgi gösterdi.

Festival Park’ta düzenlenen etkinliğe Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, AK Parti Şanlıurfa Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

4GAZİANTEP 6. HEMŞERİ DERNEKLERİ FESTİVALİ'NE ŞANLIURFA DAMGA VURDU (7)

Şanlıurfa’ya özgü lezzetlerin vatandaşlara sunulduğu tadım testinde Urfa Lahmacunu, çiğköfte, Urfa kebabı ve içli köftesi Gazianteplilere parmak ısırttı. Tadım testine katılan Gaziantepli vatandaşlar Şanlıurfa yemeklerini ve lezzetini öve öve bitiremedi.

GAZİANTEP 6. HEMŞERİ DERNEKLERİ FESTİVALİ'NE ŞANLIURFA DAMGA VURDU (2)

Şanlıurfa’nın en önemli simgelerinden sıra gecesi ekibi söyledikleri türkülerle katılımcıları coşturdu. Müziğin ritmine dayanamayan vatandaşlar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin halay ekibine eşlik etti.

GAZİANTEP 6. HEMŞERİ DERNEKLERİ FESTİVALİ'NE ŞANLIURFA DAMGA VURDU (9)

Türkiye üretim rekoltesinde 1'nci sırada olan Şanlıurfa fıstığı da Gaziantepli vatandaşların beğenisine sunuldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e Şanlıurfa Fıstığı ikram etti.

GAZİANTEP 6. HEMŞERİ DERNEKLERİ FESTİVALİ'NE ŞANLIURFA DAMGA VURDU (10)

BAŞKAN BEYAZGÜL ‘’SİZ NEREDEYSENİZ BİZ ORADAYIZ’’

Şanlıurfalıların olduğu her yerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin olduğunu ve ‘’Siz Neredeyseniz Biz Oradayız’’ sloganıyla vatandaşlara hizmet verdiklerini belirten Başkan Beyazgül: "Siz Neredeyseniz Şanlıurfalılar neredeyse biz de oradayız. Siz neredeyseniz orası güzel.  Her yere güzellik katıyoruz, Şanlıurfa olarak kültürümüzü götürüyoruz gastronomimizi götürüyoruz, hoşgörümüzü götürüyoruz ve en önemlisi bulunduğumuz şehre sevgimizi götürüyoruz. Onlarla kaynaşıyoruz değerlerimizi, kültürlerimizi hem onlara hem de gelecek nesillere aktarıyoruz.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’BÖLGESEL KALKINMA VE TURİZM İŞ BİRLİĞİNİ BAŞLATACAĞIZ’’