Osmanbey Yerleşkesinde, Güzel Sanatlar Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu’nun girişimleriyle kurulan, ahşap, metal ve resim atölyelerinin bulunduğu Sanat ve Tasarım Atölyesinin açılışı yapıldı.

Geleceğin Yıldız Sporcuları Haliliye’de Yetişiyor Geleceğin Yıldız Sporcuları Haliliye’de Yetişiyor

Osmanbey Yerleşkesinde açılışı yapılan programa, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demir ile Prof. Dr. Nihat Denek, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerife Yalçın, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu, Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Zübeyir Zorlu, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıs Doç. Dr. Emine Teker, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Sanat ve Tasarım Atölyesi hakkında kısa bir bilgilendirme sonrası açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminin ardından Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ve beraberindeki heyet atölyeyi gezerek, öğrencilerle sohbet edip yapılan çalışmaları yerinde incelediler.  Harran Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri tarafından desteklenen Resim Bölümü Dr. Öğretim Üyemiz Mehmet Kemal İçden'in proje yürütücülüğünü yaptığı Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat ve Resim Atölyesi, öğrenci odaklı olarak tasarlandı.  Sanat evinin kurulması ile öğrencilerin bölüme geldiklerinde kendilerine ait hissedebilecekleri, sanatsal ve estetik bir takım kaygılarını yansıtabilecekleri, üreterek var olabilecek bir portal oluşturmak amaçlandı.