Ak Parti Akçakale İlçe Başkanlığı görevinden ayrılan İbrahim Yıldık, sosyal medya hesabından istifa nedenlerini sıraladı. Yıldık, 'Hikmet Başak ve yönetimi beni partiye ihanetle suçlayacak onca yıllık emeğime kara çalmaya çalışıp beni azledeceklerdi, Bunun yerine ben kendi duruşumu ortaya koyuyorum' ifadelerini kullandı, 'Biz bitti demeden bitmez' diye de ekledi

Yıldık, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: ''Ben AK Parti Akçakale İlçe Başkanı İbrahim Yıldık. İlçemiz de 3. Dönemim olmak üzere bir fiil 10 yıla aşkın süredir görevimi yürütmekteyim. Görevimin en başında elbette acemilik sonrasında kalfalık ve ustalık dönemleri yaşadım. Bu süreçte seçimlerde halkımızın da teveccühü ile Akçakale'mizde Türkiye' genelinde 1.'liklere uzanan başarılı seçimlere, hep birlikte imza attık.

Elbette bunu yaparken başta sizlerin, ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teveccühünüz ve Akçakale ana kademe yönetim, Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ak Parti Urfa İl Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, Kadın ve Gençlik Kolları ile bir çarkın bütün dişlileri gibi hep birlikte hareket ederek, başardık.

Hayattaki en büyük felsefelerimden biri insanın yaptığı işin önce içene ve vicdanına sinmesidir. Elhamdülillah ben yaptığım bütün işlerin içime, vicdanıma sinerek davam adına yaptım. Elbette bu süreçte hatalı, yanlış veya yapamadığım işlerim olmuştur bu hususta da herkesten, af dilerim. Hata ve yanlış demişken; Makamımdan dolayı ne kibir sahibi oldum ne de paranın peşine düşen biri oldum. Ve kim ki makamından ötürü zerre kadar kibir sahibiyse o en büyük ahmaktır' diye bir söz vardır.

Bulunduğum makamın gücünü kullanarak asla kimseden ihale istemedim, tenezzül de etmedim. İzzet nefis, temiz bir isim her şeyden üstündür. 10 yıl önce göreve başlayan İbrahim YILDIK kimse bugün de aynı kişidir. Elhamdülillah 10 yıl önce maddi olarak neye sahipsem bugün de ona sahibimdir. Sevdiklerime en büyük kazanımım temiz bir isim oldu ve olacak alnım açık yüzüm aktır. Ve 10 yıl sonunda en büyük kazancım tecrübe, geniş bir çevre neticesinde büyük bir aile oldu.

Bilirsiniz her insanın hedefleri vardır, benimde hedefim ilçemizde farklı bir yönetim anlayışı ile denenmemiş yeni bir belediye başkanı olmaktır. Partimden aday gösterilerek bu hedefime erişmek istedim.

Başkan Özyavuz: Milletin Gücü Galip Gelecektir Başkan Özyavuz: Milletin Gücü Galip Gelecektir

Nitekim son 2 dönemimizde belediye başkanı adayı olarak görev almaya hazır olduğumu, hedefimin bu olduğunu partime ve mevcut yönetimlere belirttim. Parti yönetimimiz başka adaylar gösterdi ve bende nasip değilmiş deyip, kim aday gösterildiyse onunla birlikte davamı terk etmeden, bütün tecrübem ve donanımım ile, gecemi gündüzüme katarak, çoğu zaman çoluk çocuğuma hasret kalarak, önce vatan sonrada Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın davasıdır diyerek çok çalıştım.

Gün oldu farklı fikirlerle tartıştım, gün oldu farklı anlayışta yönetimlerle karşılaştım ama günün sonunda bir noktada bir aile gibi buluşup kademelerimizle başarıdan başarıya sizlerin teveccühü ile ulaştık. Elhamdülillah 3 dönemimde de sonuçlar da ortadadır.

Bu yılda aynı hedeflerle aday olmak istediğimi belirttim. Partimiz, tercihini farklı bir adaydan yana kullandı, saygı duyar, başarılar dilerim. Fakat bu defa mevcut yönetimde olan ve bir önceki seçimde aday gösterildiğinde kendisi için çok büyük çabalar sarf ettiğim Milletvekili Hikmet Başak'ın tavırları değişti ve üzerimde algılar yapılmaya başlandı.

"İnsanlar değişmez, değişen tek şey şartlar ve çıkarlardır." Derler aynen de böyle oldu. Hikmet Başak vekil olurken yaptığım büyük çabalar ve emekler içinde sizlerin huzurunuzda duyuruyorum; bana minnet borcu yoktur, ben görevimi layıkıyla yaptım. Herkes de kendine yakışanı yapar.
Ayrıca şu konuya da açıklık getirmek istiyorum; 'Hikmet Başak, Başkan adayı belirlenirken para mı aldı gibi bir çok soru bana kadar ulaşıyor. Toplu bir şekilde cevap verecek olursam ben böyle bir şeye şahit olmadım, görmedim. Gözümle görmediğim bir şeyi ortaya atamam.

Ben bunca tecrübe ve siyasi kariyerimle görüyorum ki görevime devam edersem, sabah, akşam durmadan çalışsam da Hikmet Başak ve yönetimi partiye ihanetle suçlayıp onca yıllık emeğime kara çalmaya çalışıp beni azledeceklerdi.

Bunun yerine ben kendi duruşumu ortaya koyuyorum, görev boyunca hep dik durdum hayatım boyunca da dik durmaya devam edeceğim. 
Atilla İlhan'ın dediği gibi; 'Çünkü Ayrılıklar da sevdaya dahildir.' Cümlesini yad ederek, burada sizlere, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve partimi sevdiğim halde Vatanperver bir nefer olarak. 3 dönem 10 yıla aşkın süredir onur duyarak taşıdığım Ak Parti ilçe başkanlığı görevimden sizlerin huzurunda istifa etmiş bulunmaktayım.

Sevenlerime de merak etmesinler biz bitti demeden bitmez, Siyasi kariyerime sizlere daha iyi yerlerde hizmet etmek ümidiyle şimdilik veda ediyorum.
Unutmayalım ki siyaset uzun soluklu bir maratondur. Bir gün hedefim olan Belediyeye de farklı bir yüz ve soluk olarak geleceğim inşallah.
Varsa benim hakkım helal olsun. Sizler de hakkınızı helal edin.''

Editör: Urfadasin Haber