175 Kilo Ağırlığındaki Seçmen Yürüyerek Oy Kullanmaya Gitti 175 Kilo Ağırlığındaki Seçmen Yürüyerek Oy Kullanmaya Gitti

Ulucan, mesajında Türk Milletinin tarih sahnesinde bir kez daha ayağa kalkışının, sesinin yükselişinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yolunda milli mücadelenin ilk kıvılcımının atılışının 102. yılını kutlamanın coşkusu ve heyecanı içerisinde olduklarını belirtti.

Ulucan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

19 Mayıs 1919 tarihi, ulusal birlik ve beraberliğin, özgürlük ve bağımsızlık tutkusunun inançlı ve haklı savaşının cumhuriyet yönetimiyle taçlandırdığı zorlu bir tarihsel sürecin başlangıcıdır. 19 Mayıs 1919, “Bağımsızlık benim karakterimdir.” Diyen bir önder ile yürüyen bir halkın onur mücadelesinin başlangıç zamanıdır.

Silah arkadaşları ile birlikte kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugünü ülkemizin geleceği olan Türk gençliğine armağan ederek, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir.

Ülkemizin kurucusu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin ve devletimizin geleceğinin Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle muasır medeniyetler seviyesine çıkacağını ve bunu Türk gençliğinin başaracağına inanarak bu kutlu günü gençliğe armağan etmiştir.

İnanıyorum ki! Gençlerimiz de 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkacak; başta Cumhuriyetimiz olmak üzere tüm kutsal emanetlerimizi bir bayrak gibi elden ele gelecek nesillere ileterek sonsuza dek yaşatacak, tarihimizden aldıkları ilhamla, medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır.

Gençler! Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir. 19 Mayıs 1919'da 104 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalesini korumak ve yüceltmek, en önemli vazifenizdir. Ecdadımızdan miras kalan milli birlik şuuruyla, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkemizi her türlü ihanet ve düşmanlıktan koruyacağınıza, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacağınıza olan inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Türkiye Cumhuriyeti’nin Banisi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.”