Karaköprü Belediyesinin eğitime katkı sağlamak amacıyla ilçeye kazandırdığı okuma evleri ile halk kütüphanesi sınavlara hazırlanan gençlere sakin bir ortamda ders çalışma imkânı sağlıyor. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli yaptığı projeler ve hizmetlerle gençlerin eğitimine katkı sağlarken, ilçeye kazandırdığı okuma evleri de gençler için önemli ders çalışma mekanları haline geldi.

ALES, YKS, KPSS, TUS ve YDS gibi sınavlara hazırlanmak için bir çalışma ortamına ihtiyaç duyan öğrenciler Atakent, Esentepe, Seyrantepe ve Doğukent mahallelerindeki okuma evlerinde sessiz bir ortamda kendilerine sunulan imkanlar dahilinde sınavlara hazırlanıyor.

Bu imkanların gençlere sunulmasını sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, gençlerin en iyi eğitimi alıp yetişmiş bireyler olarak ileride ülkeye hizmet edecek hale gelmesine bir nebze katkı sunmaya çalıştıklarını dile getirdi. 

Başkan Baydilli şunları ifade etti: “Bizim ilk görevimiz ilçemize en iyi hizmetleri sunarak, projeler gerçekleştirerek kalkındırmaktır. Ancak bunları yaparken çocuklarımızın eğitimini, geleceğini de göz ardı edemeyiz. Geleceğimiz olan gençlere de yatırım yapmamız gerekiyor ki daha iyi nesiller yetişip ülkeyi güzel yarınlara kavuştursun. 

Haliliye Kaymakamı Serap Çetin'den Ataullah Hamidi İçin Başsağlığı Mesajı Haliliye Kaymakamı Serap Çetin'den Ataullah Hamidi İçin Başsağlığı Mesajı

Bu doğrultuda mahallelerimize kazandırdığımız okuma evlerimizde öğrenci kardeşlerimize ders çalışma imkânı sağlıyoruz. Yaz, kış demeden gençlerimiz her zaman burada sınavlarına veya okul derslerine hazırlanıp kendi hayallerine ulaşma adına çabalıyor.

İlçemizdeki okuma evlerinin yanına 4 tane yeni okuma evi ekliyoruz. İnşallah kısa süre sonra bu tesislerimizi de tamamlayıp açılışını yaparak daha fazla gencimizin bu hizmetten faydalanmasını sağlayacağız. İnşallah tüm kardeşlerimiz emeklerinin karşılığını çok iyi yerlere gelerek alır ve ülkeye hizmet eder. Tüm öğrenci kardeşlerime derslerinde ve sınavlarında başarılar diliyorum, her zaman onların yanındayız.” 

Okuma evlerinden faydalanan gençler de bu hizmeti için Başkan Baydilli’ye teşekkür ederek sınavlara hazırlanmalarında okuma evlerinin büyük faydasını gördüklerini dile getirdiler.

Karaköprü Belediyesi Atakent ve Esentepe okuma evleri pazar günü hariç her gün 08- 21.00 saatleri arasında, halk kütüphanesi ve Doğukent okuma evi ise yine haftanın altı günü 08.00- 17.00 saatleri arasında gençlere hizmet veriyor.
 

Editör: Urfadasin Haber