Şanlıurfa'nın en favori adayı ve Büyükşehir Belediye başkanlığını kazanmaya en yakın isim olarak görülen Kasım Gülpınar 31 Mart Yerel Seçimleri yaklaştıktıkça ulusal televizyonların da aranan ismi oldu.

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklandığı günden buyana gündemden düşmeyen Kasım Gülpınar, bu kez Habertürk Televizyonun canlı yayın konuğu olacak.

Bu akşam saat 19.20’de Haber Türk'te Mehmet Akif Ersoy ile Ana Haber Bülteni programına konuk olacak olan Kasım Gülpınar, herkesi ekran başına davet etti.

KASIM GÜLPINAR'IN GÜNDEME OTURAN İŞTE O AÇIKLAMALARI

Bu arada Kasım Gülpınar'ın son günlerdeki açıklamaları ise büyük bir yankı uyandırdı ve toplumda büyük bir karşılık buldu.

O açıklamalarından bazıları şöyle;

" Bizim belediyeciliğimizde şeffaf olacak. Bir dahaki seçimlere yatırım yapmayacağız bir dahaki nesillere yatırım yapacağız. Benim kafamda bir dahaki seçimler yok. Sadece beş yıl kalacağım.

Halk bir çıkış kapısı arıyor, bir ümit arıyor. Aile boyu belediyecilik yapmayacağız. Kendi başıma geleceğim, bir tek ben olacağım. Ne kardeşim, ne çocuğum, ne eşim, ne dostum hiç kimse belediye başkanlığı görevini benimle paylaşmayacak.   Devletin malını korumamız, beytülmala sahip çıkmamız ve aynı zamanda hizmet üretmemiz lazım.

Kardeşim gizli başkan olmayacak! Oğlum belediyenin hiçbir işi içinde olmayacak! Yakınlarım belediye şirketlerinde görev almayacak! Akrabalarım belediyenin ihale işlerine karışmayacak! Yani Aile değil, Urfa Belediyesi olacak!"

Editör: Urfadasin Haber