450 milyon dolarlık desteği 11 ilde hasar durumuna göre dağıtılacağını söyleyen KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, TL olarak  yaklaşık 12 milyar TL olan bu desteğin deprem illerine can suyu olmasını istediklerini ifade etti.

Dünyanın En Büyük Güneş Tarlasının Kurulacağı Urfa'da İnşaat Başladı Dünyanın En Büyük Güneş Tarlasının Kurulacağı Urfa'da İnşaat Başladı

Şanlırfa'da, hasar durumuna göre, hasar tespiti yapılmış olan işletmeler ve 75 bin liranın üzerinde cirosu olan işletmelere  yaklaşık 5 bin işletme bundan istifade edebileceğini aktaran KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, "Ama bununla beraber hasar tespiti yapılmamış, henüz raporu olmayan, beyannamesini düzeltebilecek olanları da bu kapsamın içerisine koyduğumuzda 11 bin işletmemizin de potansiyel olarak bu destekten faydalanabileceğini de öngörüyoruz.

An itibarıyla 3 bin 334 işletmemiz başvurusunu yapmış 2 hafta içerisinde. Hızlı bir şekilde bu dönüşleri yapmamız lazım, çünkü başvuru değerlendirme süreçlerimizin de hızlı olmasını istiyoruz. Bir ay içerisinde de ödemeleri yapıp yıl bitmeden bu bahsettiğimiz desteğin ticaretin çarklarının içerisine girmesini hedefliyoruz. Ticaretin çarklarına bu destek paketi girdiğinde 5 bin işletme alsa, ortalama 400 bin liradan yıl bitmeden 2 milyarlık bir destek paketi Şanlıurfa'nın ticaretinin çarklarına girmiş olur."dedi.