Şanlıurfa’da 150 jandarmayla gerçekleştirilen operasyonda, arazi anlaşmazlığı sonucu husumetli olan ailelerin sakladığı tüfek ve mühimmatlar ele geçirildi.

Haydarpaşa’da Peronlar Ve Peron Arkeoloji Kazılar %95 Tamamlandı Haydarpaşa’da Peronlar Ve Peron Arkeoloji Kazılar %95 Tamamlandı

Şanlıurfa’da 150 jandarma personeliyle gerçekleştirilen operasyonda, arazi anlaşmazlığı sonucu husumetli olan aileler, kavga için bahçe duvarına ve toprak altına çuvallara gizlenmiş içerisinde keskin nişancıların kullanıldığı tüfeklerinde bulunduğu 16 tüfek ile bu silahlara ait çok sayıda mermi ve mühimmat ele geçirilirken, 10 kişi gözaltına alındı.

19 Haziran’da kırsal Eğerkıran Mahallesinde husumetli iki grup arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden tartışma çıkmıştı.Kısa sürede büyüyen tartışma silahların kullanıldığı çatışmaya dönüştü. Şans eseri ölen ya da yaralanan olmadığı olayda 3 büyükbaş hayvan öldü. Olay yerinde inceleme yapan jandarma ekipleri 750 boş kovan ele geçirerek 13 kişiyi gözaltına almıştı. Mahkemeye çıkarılan 13 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

JANDARMADAN ŞAFAK BASKINI 

Yaşanan olayın ardından jandarma ekipleri, 750 adet boş kovanı olay yerinde toplaması üzerine kırsal mahallede çok sayıda silah bulunduğunu bilgisine ulaştı. Bunun üzerine şafak vaktinde 150 jandarma ekibiyle kırsal Eğerkıran Mahallesine operasyon düzenledi. Özel tim, jasat, ve eğitimli köpeklerin de kullanıldığı operasyonda arama yapan ekipler, istinat duvarları ve evin bahçesinde kazdıkları toprak altında çuvallar içerisine istiflenmiş cephanelik buldu. Ele geçirilen silahların arasında keskin nişancıların kullandığı 2 adet uzun namlu tüfeğinde bulunduğu operasyonda toplam 16 adet değişik çap ve markalarda tüfek ele geçirildi. Aramalara bu silahlara ait ise çok sayıda mermi ve mühimmat yakalandı. Silah ve mühimatlara el koyan jandarma olayla ilgili 10 kişiyi gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.