CHP’li Tanal, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Eski Vekil Yılmaztekin Siyaseti Bıraktığını Açıkladı Eski Vekil Yılmaztekin Siyaseti Bıraktığını Açıkladı

Kırsal Mahalleleri gezerek destek isteyen Tanal, gezdiği yerlerdeki sorunları da dile getiriyor.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Tanal, merkez ilçe Karaköprü’ye bağlı Akpınar Mahallesi’nde bir araya geldiği vatandaşların sorunlarını dinledi.

Beraberindekilerle birlikte Akpınar İlkokulu’nda da incelemelerde bulunan Tanal, okulun harabeye dönmüş, hijyenden yoksun tuvaleti, birleştirilmiş sınıf uygulaması üzerinden, iktidarın Şanlıurfa’yı eğitimden yoksun bırakmasını eleştirdi. Tanal, 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerinin tek derslikte, tek öğretmen gözetiminde eğitim görmesinin kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

akpınar okul foto 4

Öğrenci: Öğretmenimiz Çok Yoruluyor

CHP’li aday Mahmut Tanal’ın üşüdüğü için ceketini giydirdiği kız öğrenci, birleştirilmiş sınıf uygulamasında 1, 2, 3, ve 4. Sınıf öğrencilere aynı derslikte aynı anda ders veren öğretmenlerinin çok yorulduğunu anlattı.

Tanal: Düzelteceğiz

Bunun üzerine Tanal, “Bu sorunu düzelteceğiz. İyi bir okul yapacağız buraya. Okulunuz yetersiz zaten. O tuvaleti de gördük. Türkiye’de her köyde okul yapacağız. Her köyde öğretmen atayacağız. Böyle birleştirilmiş sınıfları kabul etmeyeceğiz. Birinci sınıfın öğretmeni ayrı olacak, ikinci sınıfın ayrı olacak, üçüncü sınıfın ayrı olacak, dördüncü sınıfın ayrı olacak” dedi.

Akpınar okul foto 1

Bir taleplerinin olup olmadığını sorduğu öğrencilerin “hayır” yanıtı vermesi üzerine ise Tanal, “İyi bir eğitim istemiyor musunuz?” sorusunu yöneltti. Öğrenciler, Tanal’ın bu sorusuna hep bir ağızdan “İstiyoruz” cevabını verdi. Tanal’ın devamındaki “Her sınıfa bir öğretmen istemiyor musunuz?, “Tablet, internet, bilgisayar istemez misiniz?”, “Batıdaki öğrencilerin nasıl her bir sınıfın bir öğretmeni var, aynısını istemez misiniz” sorularına da öğrenciler “İsteriz” yanıtını verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ise masal anlatıyor! Şanlıurfalı çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmesini sağlayacağız.”