15 Temmuz için Urfa Valiliği'nin basın toplantısına sadece AK Parti İl Başkanı’nın davet edilmesine Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz sitem etti.

Başkan Tüysüz, Boğulma Vakalarına Dikkat Çekti Başkan Tüysüz, Boğulma Vakalarına Dikkat Çekti

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamalarına katılımın yüksek olması için bir basın toplantısı gerçekleştirirken bu toplantıya sadece AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı çağrıldı. 

Bu duruma Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı ve eski Milletvekili Mustafa Niyazi Yanmaz “Vali değişti, mantık değişmedi. Biz Tanzanya’daki partinin il başkanı mıyız? Resmî açıklamaya iktidar partisi il başkanı hangi sıfatla katılıyor? Saygılar." şeklinde tepki gösterdi

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan sosyal medya hesabından toplantıyla ilgili “Tek ses, tek yürek olalım” çağrısıyla yaptığı paylaşımda vatandaşlara katılım çağrısında bulundu. Şanlıurfa Valiliği ise resmi sosyal medya hesabından, “Valimiz Ayhan'a basın toplantısında milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz, Ak Parti İl Başkanlığımız ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız eşlik etti” ifadelerini kullandı.