Şanlıurfa ve Ankara'yı Karıştıran Buket Özgünlü Tahliye Edildi Şanlıurfa ve Ankara'yı Karıştıran Buket Özgünlü Tahliye Edildi

Sosyal medyada bazı kullanıcılar "sanliurfaoakatliamvar" hashtagı ile paylaşımlar yaparak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin sokak köpeklerine ilişkin yürüttüğü çalışmaları eleştirdi.

Bunun üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaparak, yürüttüğü çalışmalara açıklık getirdi.

Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Batıkent mahallemizde başıboş bir sokak köpeği tarafından ısırılan vatandaşımızın ihbarıyla başlayan ve sonrasında yapılan kontrollerde bahse konu olan köpeğin kuduz testinin pozitif çıkmasıyla Tarım İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü koordinesinde alan karantina bölgesi olarak ilan edilmiştir. Karantina bölgesinde veteriner eşliğinde toplanan sokak hayvanları Rehabilitasyon Merkezlerimize getirilerek özel alanlara alınmıştır. Karantina sürelerinin tamamlanmasıyla kısırlaştırma ve rehabilite süreçleri başlatılacaktır. Bize emanet edilen canlarımızın sağlığı için her an müdahaleye ve her türlü göreve hazırız. Haliliye ilçesi Bakımlı mahallemizde yer alan Şanlıurfa Hayvan Rehabilitasyon Merkezimiz hayvanların akıbetini merak eden tüm hayvanseverlerin ziyaretine açıktır."

Editör: Mehmet Fatih Aslan