Şanlıurfa OSB Müdürlüğü yaptığı açıklamada "Şanlıurfa OSB Yeni Bir Hizmete Daha Kavuşuyor. İnşaatı hızla devam eden akaryakıt istasyonu yatırımı ile katılımcılarımızın bu hizmete daha kolay ve hızlı ulaşabileceği gibi bölgemizin katma değeri de artacaktır." denildi.

Bu arada 2023 yılı itibariyle genişletme çalışması devam eden 4 bin 500 dönüm alan ile birlikte  Şanlıurfa OSB 21 bin 500 dönüm alana ulaşacak. Şanlıurfa OSB'de en fazla yatırım ise 2009 ile 2023 yılları arasında yapıldı.

ŞANLIURFA OSB’DE KAÇ FABRİKA FALİYETTE?

KAÇ FABRİKA İNŞAATI DEVAM EDİYOR?

KAÇ FABRİKA PROJE AŞAMASINDA?

Mevcutta yaklaşık 595 sanayi parselinin yer aldığı ve alan büyüklüğü bakımından tek tüzel kişiliğe ait ilk 5 büyük OSB içerisinde yer alan Şanlıurfa OSB’de aktif üretim yapan fabrika sayısı 384. 

132 fabrikanın inşatı devam ederken 63 fabrikanın proje ise hazır. 

Şanlıurfa GES İle Enerji Üretiminde Türkiye Üçüncüsü Şanlıurfa GES İle Enerji Üretiminde Türkiye Üçüncüsü

YAKLAŞIK 30 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

Ağırlıklı olarak pamuk, iplik, gıda, transformatör, hazır giyim, ayakkabı, enerji, kağıt, kimya, sağlık gereçleri, elektrikli teçhizat, mobilya ve makine sektörünün yer aldığı Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 30 bin kişi istihdam ediliyor.

Şanlıurfa OSB’nin kurulduğu günün üzerinden 32 yıl geçti. Ancak 32 yılda sadece 21 bin 500 dönüm arazi büyüklüğüne ulaştı.