Başkan Mehmet Kuş ve Meclis Üyeleri Esnafla Buluştu Başkan Mehmet Kuş ve Meclis Üyeleri Esnafla Buluştu

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı;  “Asrın Felaketi” olarak anılan ve aziz milletimizin her ferdinin yüreğinde hissettiği büyük bir acı yaşatan 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, bu büyük afette yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza sabırlar diliyorum.

6 Şubat 2023 tarihinde, Kahramanmaraş merkezli depremlerle sarsılan topraklarımızda, yüreklerimizi derinden etkileyen bir felaketle karşı karşıya kaldık. Pek çok vatandaşımızı yitirdiğimiz bu zorlu süreçte devlet ve millet birlikteliğiyle gösterilen kararlılık, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu ön planda tutarak, depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmanın gayreti içinde olduk.
 
Yaşanan felaketin ardından ülke genelinde gösterilen birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu; yalnızca acıyı paylaşmakla kalmayıp aynı zamanda geleceğe dönük daha sağlam, daha dayanıklı bir toplum inşa etme azmiyle dolu bir motivasyon kaynağı olmuştur. Bu birliktelik ve dayanışma; ülkemizi daha güçlü kılacak, benzer felaketlere karşı daha hazırlıklı olmamızı sağlayacaktır. Bu çerçevede, Şanlıurfa’da da bu zorlu dönemi aşmak adına devletimizin seferber ettiği imkanlar, ortaya koyduğumuz gayret ve kararlılıkla, depremzede vatandaşlarımız için inşa edilen konutların bir bölümünü teslim etme noktasına gelmiş durumdayız.
 
Gerek kırsal mahallelerimizde gerek kentlerde Toplu Konut İdaresi Başkanlığının inşa ederek vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söz verdiği gibi bir yılın sonunda konutlar vatandaşlarımıza içinde bulunduğumuz günlerde teslim ediliyor. Birlik ve beraberlik içerisinde gösterdiğimiz dayanışma gücüyle, yaşadığımız bütün acıların yaralarını sarmaya devam edecek, aziz milletimize her şart altında hizmet etmeyi sürdüreceğiz.
 
Acısı hiçbir zaman kapanmayacak 6 Şubat Depremlerinin yıldönümünde böylesi büyük acıları bir daha yaşatmamasını yüce Allah’tan niyaz ederek, hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyor, depremlerden yaralı kurtulan vatandaşlarımıza sağlık diliyor, afetin yaralarının sarılmasıyla ilgili çalışmalarda görev üstlenen bütün kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, fedakar personelimize ve milli dayanışmanın en güzel örneklerini veren halkımıza teşekkür ediyor, bütün vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum."

Editör: Urfadasin Haber