İYİ PARTİ DALGALANDI DA DURULDU!

İYİ Parti’de Şanlıurfa’da aday adayları, aday listelerinin açıklanmasına 2 gün kala bir bir adaylıktan çekildiklerini ve istifalarını açıkladılar. Bu durum İYİ Parti’ye bu durum çok zarar verdi. Şanlıurfa ve Türkiye siyasetinin efsane ismi Ahmet Eşref Fakıbaba’nın herkes Urfa’dan İYİ Parti 1. Sıra aday gösterileceğini beklerken 1. Sıra adayı Emin Yetim olarak açıklandı. Fakıbaba Ankara 1. Bölge 2. Sıradan aday gösterilmesi sürpriz oldu. İyi Parti'nin Şanlıurfa'dan milletvekili çıkartamaması ise şok etkisi yarattı.

AK PARTİ'DEN URFA'YA ABİ OLARAK BEKİR BOZDAĞ GÖNDERİLDİ

İyi Parti’de bu sürpriz yaşanırken AK Parti’nin Şanlıurfa listeleri açıklanmasıyla herkes şok oldu. AK Parti’nin gelmiş geçmiş en kötü listesi yorumları yapıldı. AK Parti Şanlıurfa 1.sıra adayı Bekir Bozdağ, kentte siyaset yapmak yerine Türkiye geneli siyasi algı söylemleriyle gündeme oturdu.

BEKİR BOZDAĞ'IN BİR ÇOK AÇIKLAMASI TARTIŞMA YARATTI

Bozdağ’ın 15 mayısta şampanya patlatanlar mı yoksa tertemiz alnı secde görenler mi kazanacak” tartışma yarattı.
Bozdağ’ın bir diğer açıklamasında “Bir yere gidecek olsanız eşiniz Kılıçdaroğlu’nun mu Erdoğan’a mı güvenip bırakıp gidersiniz” sözleri Urfa’da pek etki yaratmasa da Türkiye gündeminde tartışmalara neden oldu.

URFALI BAKAN NEBATİ'NİN SOĞAN CÜCÜĞÜ AÇIKLAMASI OLAY OLDU

Urfalı Bakan Nebati’nin “'Soğan şu fiyata, bu fiyata gitti' diyorlar. Şimdi yeni ürünler çıktı ya, soğan fiyatları aşağı gitmeye başladı ya, ben de onlara diyorum ki 'Git cücüğü ile oynayın biraz, cücüğü ile.” demesi üzerine siyaset camiasında tepkiler oldu. İlk tepki ise Ali Mahir Başarır’dan geldi. Siyaset zıvanadan çıktı ve seviye yerlerde. Kim kime ne dedi?

CHP'NİN URFA KAPTANI MAHMUT TANAL TOPRAĞI ÖPEREK SEÇİM ÇALIŞMASINA BAŞLADI

CH’nin Şanlıurfa’da 1. Sıra aday gösterdiği Mahmut Tanal, seçim çalışmaları için kente geldiğinde havaalanında toprağı öpmesi, seçmenle ikili iletişimi ve enerjisi, kentteki eksiklikleri bulup itiraz etmesi gündemde yerini sürekli oldu. CHP’nin sürpriz adayı ise ikinci sıradan gösterilen Avukat Müslüm Akalın oldu.

HEDP EŞGENEL BAŞKANI SANCAR İLE ŞENYAŞAR'IN URFA'DAN ADAYLIĞI SÜRPRİZ OLDU

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın Şanlıurfa’dan aday gösterilmesi sürpriz olsa da seçim çalışması için kente sadece 1 günlüğüne gelip gitmesi akıllarda kaldı. HDP’nin Yeşil Sol Parti çatısı altında seçime girdiği Şanlıurfa’da yaklaşık 800 gündür annesi Emine Şenyaşar ile Adliye önünde adalet nöbeti tutan Ferit Şenyaşar 28. Dönem Milletvekili adayı gösterilmesi de sürpriz oldu. Şenyaşar, partisine Suruç’ta büyük bir oy patlaması yaşattı. Yeşil Sol Parti’den milletvekili seçildi.

BUCAKLARIN BAĞIMSIZ ADAYI  GEÇMİŞ DÖNEMLERDE ALDIĞI OYU KORUDU

Bu arada Bağımsız adaylar içerisinde Bucak aşiretinden 2 adayın çıkması ve ikisinin de aynı sahadan oy olması ve sonuçta her iki adayın toplam oyu 30 binden fazla dikkat çekti.

Fahriye abla

BAĞIMSIZ KADIN ADAYIN SOKALARDA MEGAFONLA SEÇİM ÇALIŞMASI

Bir diğer bağımsız aday Dr. Fahriye Yonca Ayas’ın mahalle aralarında ve Urfa’nın en işlek caddelerinde elinde megafonla seçmene seslenip destek istemesi 14 Mayıs 2023 seçimlerinin en renkli görüntülerini oluşturdu.

furkan

Viranşehir’de Sivri Sinek Ve Haşereyle Mücadele Timi İş Başında Viranşehir’de Sivri Sinek Ve Haşereyle Mücadele Timi İş Başında

5-C ÖĞRENCİSİ YAKIŞTIRMASI YAPILAN FURKAN'IN MEMLEKET PARTİSİ ADAYI OLMASI VE SEÇİM ÇALIŞMASI GÜNDEM OLDU

14 Mayıs 2023 seçimlerinin bir diğer renkli siması ise Memleket Partisi Şanlıurfa 7.sıra Adayı Furkan Çiftçi oldu. Furkan Çiftçi’nin sokakta tek başına dolaşarak seçim çalışması yapması sosyal medyada gündem oldu. 

TOPLU OY KULLANILMASINA KARŞI ÇIKAN 1 KİŞİ DARP EDİLDİ

Öte yandan Urfa'da bir sandıkta blok oy kullanılmasına karşı çıkan sandık görevlisi Fetullah Işıkadoğan'ın önce üzerine kaynar su döküldü, ardından darp edildi.

HARRAN MİNARE KÖYÜNDE TOPLU OY KULLANAN ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

Urfa Harran İlçesi Minare köyünde yaşanan ve seri halde Erdoğan’a oy verme görüntüsü sonrası yapılan itiraz edildi. Toplu oy kullanan gözaltına alındı.

hasta kadın oy kullanma

HASTA KADIN OKSİJEN TÜPÜYLE YATALAK HASTA BATTANİYE İLE OY KULLANMAYA GETİRİLDİ

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşlı bir vatandaş, bağlı olduğu oksijen tüpüyle sandığa gitti ve oyunu kullandı. Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde ise bir hasta kadın battaniyenin arasında kargatulumba taşınarak sandığa götürüldü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti için oy kullandırıldı.

tog teker öpme

Şanlıurfa'da park halindeki TOGGun yanından yayın yapan bir fanatik AK Partili önce kaputu, ardından tekerini öptü.  Fanatik AK Partili  "TOGG, Şanlıurfa'ya geldi. Hoş geldiniz sayın TOGG, tekerini de öpelim arkadaşlar. Milli gururumuz" demişti.

izzeddin aksan

Şanlıurfalı Din alimi Seyda Şeyh İzzeddin Aksan seçimlerde AK Partiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy verilmesi gerektiğini yazılı açıklma ile duyurdu