Dolandırıcılar bayram seyran dinlemiyor Dolandırıcılar bayram seyran dinlemiyor

Şanlıurfa'da Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri öncülüğünde bir araya gelen yüzlerce vatandaş, Filistin'in Gazze ve Refah kentlerinde İsrail'in zulmü altında olan mazlum Filistin halkı için dualar etti.

Basın açıklaması ile İsrail'e tepki gösteren STK temsilcileri, Filistin'e yönelik saldırıların bir an önce durması gerektiğini belirtti.

Basın açıklamasını Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına Eyüp Yaşar okudu.

Eyüp Yaşar okuduğu basın açıklamasında İsrail'in abluka altında tuttuğu Gazze'ye yönelik saldırılar ve sivillere yönelik katliamlar kınadı. Açıklamada ayrıca Filistinli kardeşlere uygulanan ambargo ve insani yardımların engellenmesine tepki gösteren Eyüp Yaşar, "“Avrupanın en seçkin üniversitelerinde Gazze için intifada eylemleri başlamıştır.

Farklı dinlere mensup ama insanlığını kaybetmemiş insanlar Gazze için hergün eylemler gerçekleştiriyorken biz müslümanların sessiz kalması kabul edilemez. Gazze için tek ses olmalıyız, seslerimizi her platformlarda hükümete duyurmak zorundayız.

 Kültür bakanlığının  bu süreçte Türkiyenin farklı şehirlerinde özellikle Peygamberler Şehri Şanlıurfa ve ilçelerinde Kültür yolu adı altında açık hava konserleri ve eğlence programları düzenlemesi kabul edilebilir bir durum değildir. "dedi.

Editör: Urfadasin Haber