31 Mart Yerel Seçimleri için geri sayım başladı.

Şanlıurfa'da, İYİ Parti Kadın Politikaları ve Gençlik Kollarında Toplu Rozet Töreni Şanlıurfa'da, İYİ Parti Kadın Politikaları ve Gençlik Kollarında Toplu Rozet Töreni

Siyasi partiler hem belediye başkan adaylarını hem de belediye meclis üyesi adaylarını belirledi.

Şehirler partilerin bayraklarıyla süslendi, adayların seçim sloganları ile vaatleri bilbortlardaki yerini aldı.

31 Mart Yerel Seçimlerinde İstanbul ve Ankara kadar Şanlıurfa'daki sonuçlar da merakla beklenmeye başlandı.

Türkiye'nin en çok konuştuğu Şanlıurfa adayları ise Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kasım Gülpınar ile Ak Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül.

Ulusal televizyon kanalarının hemen hemen her gece tartışma konuları arasına giren, üzerine yorumlar ve analizler yapılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kasım Gülpınar ile Zeynel Abidin Beyazgül, Türkiye'deki bir çok gazetede, köşe yazılarında ve internet haber sitelerinde de gündemdeki yerini koruyor.

Şanlıurfa'da şehir merkezi ve kırsal da ise hemen her sıra gecesinde, köy odasında, toplu taşıma otobüslerinde, ilçelere yolcu taşıyan münibüslerde, kahvelerde, taksi duraklarında, çarşı pazarda esnaflar arasında  "Kasım Gülpınar mı Zeyenel Abidin Beyazgül mü" sohbetleri yapılıyor.  Daha doğrusu "Kasım mı Zeynel mi ?" deniliyor. Bazen de bu ortamlarda halk kendi arasında anketler bile yapıyor.

Şanlıurfa'da 7'den 70 herkesin siyasete dair bir sözünün olması  adaylarlarla ilgili bir öngörü de bulunması "Bu şehirde herkes siyasetçi. Bu şehirde herkes politize olmuş " dedirtiyor. Sosyal medyada taraftarların ateşli tartışmalarda ve atışmalarda bulunması dikkat çekiyor. 

Günün sonun da ise Şanlıurfa'da herkesin dilinde "Bu seçim bir önceki seçimlere benzemiyor" sözü dönüp dolaşıp duruyor.

31 Mart gecesi ise "Kasım mı Zeynel mi ?" sorusu cevabını bulacak.

Editör: Urfadasin Haber