16 Yıl Hapis Cezasıyla 2 Yıldır Aranan Firarı Hırsız Yakalandı 16 Yıl Hapis Cezasıyla 2 Yıldır Aranan Firarı Hırsız Yakalandı

Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte ormanlardaki yangın tehdidi de arttı. Pek çok kentte peş peşe ormanlık alanlara giriş yaz aylarında yasaklanıyor.

Şanlıurfa Valiliği de ormanlık alanlara girişleri yasaklandığını duyurdu.

Şanlıurfa Valiliği aldığı kararda "Hava sıcaklıklarının yüksek olması, son günlerde meydana gelen arazi yangınları, ormanlık alanlarda oluşan insan ve araç hareketliliği göz önüne alınarak sınırlı miktarda bulunan orman varlığımızın korunması amacıyla aşağıda belirtilen kararlar alınmıştır. " ifadelerini kullandı.

İşte Alınan O Kararlar

1.    Şanlıurfa ili sınırları içinde bulunan bütün ormanlık alanlara girişler  24 Haziran 2024 tarihinden itibaren ikinci bir duyuruya kadar yasaklanmıştır. 

2.    Bütün ormanlık alanlara; mangal, semaver vb. yangın çıkmasına sebep olabilecek malzemelerin sokulması ve kullanılması ile her türlü ateş yakılması yasaklanmıştır. 

3.    Orman alanlarının kenarında mola vermek ve piknik yapmak yasaklanmıştır.

4.    Şanlıurfa ili sınırları içinde yer alan Gölpınar Tabiat Parkı, Şanlıurfa Millet Ormanı, Akabe Orman Parkı ve Karacurun Orman Parkında sadece ateşsiz olarak piknik yapılabilecektir.

5.    Alınan yasaklama kararlarına uyulması konusunda jandarma, emniyet ve orman muhafaza birimleri tarafından kesintisiz olarak denetim yapılacaktır.

6.    Kararlara uymayanlar hakkında Orman Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve Kabahatler Kanunu hükümlerine göre adli ve idari işlem gerçekleştirilecektir. 

Editör: Urfadasin Haber