Eyyübiye'de Huzur Güven Artıyor, Suç Oranları Düşüyor Eyyübiye'de Huzur Güven Artıyor, Suç Oranları Düşüyor

Şanlıurfa'da Polis ve Jandarmanın 'Uyuşturucu İle Kararlı Mücadele' çalışmaları yoğunlaşarak devam ediyor.  Şanlıurfa'nın huzur ile anılması için hassasiyetini sürdüren Vali Hasan Şıldak'ın sosyal medyada paylaştığı veriler de mücadeledeki başarının rakamlarını bir kez daha ortaya çıkardı. Vali Şıldak'ın açıkladığı son bir haftalık verilere göre; Jandarma ve Polisin gerçekleştirdiği operasyon, denetim ve uygulamalarda 254 gram Esrar, 111 gram Metamfetamin, 28 gram Bonzai, 6 gram Eroin ve 193 adet sentetik hap ele geçirildi. Yine bu olaylarla ilgili 15 sokak satıcısı şüphelisi gözaltına alınırken, adli işlemleri tamamlanan toplam 4 kişi ise tutuklandı.

Denetim ve Uygulamalar Sıklaştırıldı

Yine şehir merkezinde, cadde ve sokaklar ile kırsal bölgelerde şok denetimlerini sürdüren Polis ve Jandarmanın yoğun çalışmaları sonucu son bir hafta içerisinde 345 farklı noktada 2 bin 153 personelin katılımıyla yapılan uygulamalarda 'Hapis Cezası ve Yakalama Emriyle Aranmakta Olan' toplam 250 kişi yakalandı.

Yakalanan şahıslar arasında 'Dolandırıcılık Suçundan' 43, 'Hırsızlık Suçundan' 35 ve 'Yağma Suçundan' 2 kişinin olduğu açıklandı.

Vali Şıldak Tüm Güvenlik Güçlerini Tebrik Etti

Çalışmaların ayrıntılarını sosyal medya aracılığıyla duyuran Vali Şıldak, Şanlıurfa’nın her zaman huzur ve güven içerisinde anılmaya devam edeceğini ve bu konuda Ramazan Bayramı öncesi aynı hassasiyetin sürdürüldüğünü ifade etti. Vali Şıldak ayrıca, "Gerek uyuşturucuya yönelik çalışmaları gerekse aranan firarilerin yakalanması için Polisimiz ve Jandarmamız aralıksız olarak çalışıyor. Şanlıurfa’yı suçlardan ve suçlulardan arındırmaya kararlıyız. Bu anlamda görev yapan bütün güvenlik güçlerimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum" dedi.

Editör: Mehmet Fatih Aslan