Şanlıurfa, Pakistan’da yaşanan sel felaketinden etkilenenlere duyarsız kalmayarak tırlar dolusu yardım gönderdi.

Şanlıurfalı hayırseverlerin topladığı yardımlar bugün düzenlenen törenle tırlara yüklenerek Pakistan’a uğurlandı. Şanlıurfa’dan yola çıkan yardım Tırları önce Mersin’e oradan da gemilerle Pakistan’a  ulaştırılacak.

Afet ve Acil Durum(AFAD) Yönetimi Başkanlığı öncülüğünde Türkiye genelinde eş zamanlı olarak Pakistan’a yardım kampanyası başlatılmıştı. Başlatılan bu kampanya Şanlıurfa’da, Valilik koordinesinde katıldı. Şanlıurfa’da yürütülen kampanyada hayırseverlerden toplanan 3 bin koli, gıda ve 400 koli hijyen ve temizlik yardımları Tırlarla gönderildi.

DEAŞ’ın Suriye Hücresi Çökertildi DEAŞ’ın Suriye Hücresi Çökertildi

URFA VALİLİĞİ YAPILAN YARDIMLARIN DETAYLARINI AÇIKLADI

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada “Büyük sel felaketi yaşayan Pakistan’a ulaştırılmak üzere Valiliğimizin koordinasyonunda; Urfa’mızın katkılarıyla, İl Afet ve Acil Durum Md. tarafından toplanan 3.000’i gıda, 400’ü  temizlik  maddesi olmak üzere 3.400 koli 9 Eylül Cuma günü Şanlıurfa’dan Mersin’e yola çıktı.” denildi.

SÜLEYMAN SOYLU'DAN URFA PAYLAŞIMI

Şanlıurfa’dan Pakistan’a gönderilen yardım Tırlarıyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabında “ Türkiye'den Kardeş Ülke Pakistan'a yardım eli...Şanlıurfa’’ şeklinde paylaşımında bulundu.