Halfeti'de bir kurs tarafından geçtiğimiz hafta sonu yapılan LGS' den 2 gün önce deneme sınavı gerçekleştirildi.

Deneme sınavına gireceklere kurs tarafından, 90 sorunun 90'nını doğru cevaplayan yada 90 sorunun 90'nını da yanlış cevaplayanlara çeyrek altın ödül vereceğini duyuruldu.

Halfeti'de yapılan her deneme sınavında birinciliği kimselere kaptırmayan Elif Sude Şenel, çeyrek altın ödüllü sınavda zoru başardı.

Kurs merkezinin sahibi Mihammed Tahir Kurt tarafından Elif Sude Şenel'e çeyrek altın takıldığı ve tebrik edildiği ana ait video sosyal medyada gündem oldu.

Videoyu sosyal medyada izleyip yorum yapanların yanı sıra bazı haber sitelerinin de kız öğrencinin rencide edildiğini sanıp tepki göstermesi dikkat çekti

Şanlıurfa’da, kavşaklarda revizyon yapılıyor Şanlıurfa’da, kavşaklarda revizyon yapılıyor

Ancak Elif Sude Şenel, aslında tüm deneme sınavlarında Halfeti'nin LGS birincisi.

Normal şartlarda 90 soruyu kafadan atarak işaretleyen herkes ortalama 22,5 doğru cevap çıkartırken Elif Sude Şenel'in zekasını kullanarak bilinçli bir şekilde 90 sorunun 90'nını da yanlış işaretlemesiyle büyük bir başarı sağladı.

Bu durum Elif Sude Şenel'nin aslında tüm soruların doğru cevabını bildiğini ve buradan hareketle ödüllü deneme sınavında çeyrek altını kazanmak için yanlış şıkları işaretlediği öğrenildi.

Bu arada çeyrek altınla ödüllendirilen Elif Sude Şenel'nin geçtiğimiz hafta sonunda girdiği LGS sınavının da çok başarılı geçtiği bildirildi.

Editör: Urfadasin Haber