Şanlıurfa'da kuduz köpek ısırması ve başı boş köpeklerin saldırısına maruz kalan vatandaşlar yıllardır bu konuyla çözüm bulunmasını isterken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bir kaç kez belediyelere talimat vermesine rağmen belediyeler her hangi bir adım atmayınca söz konusu soruna Valilik el attı.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak başkanlığında bir araya gelen ilgili kurumlar sokak hayvanlarının bakımı ve rehabilitasyonunun sağlanması ile bu konuda yaşanan olumsuzlukların giderilmesi amacıyla Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Hasan Şıldak, sokak hayvanlarıyla ilgili yürütülen bütün çalışmaların Valilik tarafından yakından takip edileceğini ve sorunun çözümü için kararlılık gösterileceğini ifade etti.

İl genelinde sokak hayvanlarının sayısı, bakımı, rehabilitasyonu, kayıt altına alınması ve aşılama çalışmaları ile ilgili birimlerin görev alanlarının değerlendirildiği toplantıda Vali Şıldak, “Sokak hayvanlarıyla ilgili yürütülen bütün çalışmalar Valiliğimiz tarafından yakından takip edilecek ve sorunun çözümü için ilgili kurumlarımız kararlılık gösterecektir.

Şanlıurfa’da Mezarlıklarda Bayram Temizliği ve Bakımı Yapıldı Şanlıurfa’da Mezarlıklarda Bayram Temizliği ve Bakımı Yapıldı

Bizler de tüm çalışmaları kademe kademe takip edeceğiz. Tüm bu çalışmaları takip ederken insan sağlığı başta olmak üzere sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyon süreçleri, yoğunlaştığı alanlar ile vatandaş talep ve şikayetlerinin hassasiyetle takip edilmesini, mutlak suretle vatandaşlara dönüş yapılarak bilgi verilmesi yönünde talimatlarımızı verdik.

Dediğimiz gibi tüm bu hususların birebir takipçisi olmaya devam edeceğim. Sabah erken saatlerde de olsa gece geç saatlerde de olsa ilgili birimler dönüşümlü olarak kendi aralarında koordinelerini sağlayacak ve vatandaşlarımızın bu konudaki hassasiyetine dikkat edeceklerdir” ifadelerini kullandı. 

Vali Şıldak, önümüzdeki süreçlerde yapılan çalışmaların değerlendirildiği Koordinasyon Toplantılarını sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

Editör: Urfadasin Haber