Siverek Belediyesi depremde hasar gördüğü için belediye meclis toplantısı Başkan Ali Murat Bucak başkanlığında Tarihi Paşa Konağında saat 14.00’de gerçekleştirildi.

Ali Murat Bucak başkanlığındaki geçici divan heyeti daimi meclis kâtiplerini gizli oylama seçti. Meclis 1. ve 2. başkanvekillerinin belirlenmesinin ardından Belediye Daimi Encümen adayları gizli oylama ile belirlendi. Tarihi Kentler Birliği temsilcisinin belirlenmesinin ardından 1. oturum tamamlandı.

Siverek Belediyesi Meclis Başkanvekilliğine 1. Başkanvekilli olarak  Yeniden Refah Partisinden Muhittin Nasanlı, 2. Başkanvekilliğine ise Yeniden Refah Partisinden Ömer Hançer seçildi.

Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, mecliste yaptığı konuşmada; "Önümüzdeki süreçte Siverek için geçmiş dönemde yapılan hizmetlerden daha fazla ve daha kaliteli hizmetler sunabiliriz. Biz elimizden geleni yapacağız, meclis üyelerimiz de bizlere hem fikirleriyle hem destekleriyle hizmet noktasında birlik içerisinde hep beraber hareket ederiz.

Değerli meclis üyeleri bayağı hareketli ve zor bir seçim süreci atlattık, şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bu seçimin kazananı Siverek’tir. İnşallah bu sonuç daha hayırlı olur, netice itibari ile birimiz burada Siverek‘in hizmetleri ve devletin devamlılığı için birisi oturacaktı. Bıçak sırtında bir seçim, zor bir seçimdi ama inşallah hizmet noktasında Siverek‘e daha faydalı oluruz.

Urfa’da Kariyer, İstihdam Ve Girişimcilik Alanlarında Protokol İmzalandı Urfa’da Kariyer, İstihdam Ve Girişimcilik Alanlarında Protokol İmzalandı

O yüzdendir ki bu seçimin kesinlikle kaybedeni olmadığı gibi kazananı şehrimiz olmuştur. Meclisimiz şu an farklı partilerden oluşuyor ancak benim sizlerden istirhamım herkes parti rozetini bir kenara bıraksın, Siverek için yapılması gereken en önemli hususlar neler ise hizmetler neler ise onlara göre proje yaparak yolumuza devam edelim, kazanan da Siverek olsun.” dedi.

Editör: Urfadasin Haber