31 Mart yerel seçimlerinde  Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde AK Parti'den Belediye Başkanı seçilen Ali Murat Bucak, belediyenin borcunu açıkladı.

Siverek Belediyesi'nin hangi şirkete ne kadar borcu olduğunu dahi açıklayan Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, banka kredilerinin tahmini faizi ile birlikte yıl sonuna kadar olan Siverek Belediyesi borç miktarının 1.150.000.000 olduğunu belirterek "122.350.000 TL'lik banka kredi faizi ödemesi aylık 7.871.516  TL  ve Siverek Belediyesinin aylık hesabı eksi -845.678 TL'dir "dedi.

Kültür Yolu Festivali’nin Lezzet Durakları Belli Oldu, İşte O Mekanlar Kültür Yolu Festivali’nin Lezzet Durakları Belli Oldu, İşte O Mekanlar

Siverek Belediyesi'nin borç miktarının açıklanmasının ardından Siverekliler şoke oldu. Siverek Belediyesi'nin aylık gelirinin 845 bin TL olması ise dikkat çekti.

1 milyar 900 bin TL borcuyla Türkiye'nin konuştuğu 500 bin nüfuslu  İstanbul Sancaktepe ile Siverek'i kıyaslayan Şanlıurfalılar, "Nüfusa oranlarsak Siverek'in borcu İstanbul Sancaktepe Belediyesi'nden çok daha fazla. Kaldıki istanbul'un ilçelerinin geliri kişi başı Siverek e göre çok daha fazla." yorumunu yaptılar.

Editör: Urfadasin Haber