Siverek’te bir grup hayvan sever, son günlerde sokak hayvanlarını hedef alan şiddet olaylarını ve siyasetçilerin sokak hayvanları ile ilgili açıklamalarını protesto etmek bir araya geldi.

Açıklamada söz alan Kihayko Siverek ilçe temsilcisi Seval Çınar “Bugün bir Müslüman ülkeye, bir uygar ülkeye ve bir hukuk devletine yakışmayacak biçimde merhamet, sevgi ve insanlık duyguları taşlaşmış yüreklerini terk etmiş adeta cinnet geçiren küçük bir azınlık olan kanlı bir şer çetesi zavallı sokak köpeklerine toplatılıp öldürülsünler diye savaş açmış durumda. Ne yazık ki bu kanlı şer odakları ‘Devlet bizim arkamızda’ diye cüretkarca açıklamalar yapabilecek kadar gözlerini kan bürümüş durumdalar. Devletin ilgili kurumları ise, sokak hayvanları sorununun tek sebebi bakımevi kurmayan, kısırlaştırma yapmayan belediyeler olmasına rağmen, bazı siyasilerin ve odakların etkisi ile hedefe hayvanların toplatılması ve öldürülmesini koymaya devam ediyor. Sayın Bakan Vahit Kirişçi’ye defalarca çözüm sürecinde STK’ların, gönüllülerin görüşlerini alması çağrımız dikkate alınmadı.

Açık Kapının Misafirleri Sorun ve Taleplerini İlk Ağza İletti Açık Kapının Misafirleri Sorun ve Taleplerini İlk Ağza İletti

  Sayın Cumhurbaşkanımızın örnek gösterdiği Konya Büyükşehir Belediyesinde köpeklerin kafalarına küreklerle vurularak öldürüldüğü görüntüler yurt çapında büyük infiale sebep oldu. Bu barınağın büyük yaşam alanlarına doldurulmuş binlerce köpeğin aç sefil durumda ölen başka köpekleri yiyerek yaşamlarını sürdürmeye çalıştığı orayı ziyaret eden gönüllülerce bizzat tespit edildi. Buna rağmen Bakan Vahit Kirişçi, hayvanları ormanlara kurulacak dev barınaklara sürgün etme gibi katliam ve üremede artış getirecek vahim yanlışları yanlış kurumlar ile gündeme getirmeye devam ediyor.