Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde beden eğitimi öğretmeni Suruç Gençlik ve Spor İlçe Müdürü, Suruç Belediyesi Hokey Spor Kulüp Antrenörü ve Başkanı Abit Bostancı önderliğinde 8 yıl önce kurulan kulübün sporcuları, imkansızlıklar içinde kısa sürede büyük başarılar elde etti.

2019 yılında Trabzon'da düzenlenen organizasyonda şampiyonluğa ulaşarak 1. Lig'e çıkan Suruç Hokey Spor Kulübü, 2020 yılında da Malatya'da Erkekler Salon Hokeyi 1. Lig maçlarını ilk sırada tamamladı ve Süper Lig'e yükseldi.

Karaköprü Belediyespor'da Kongre Kaosu Karaköprü Belediyespor'da Kongre Kaosu

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi hokey takımı,  bu yılda Türkiye Hokey Federasyonu tarafından Kırklareli’nde düzenlenen Erkekler Süper Lig Play-off Şampiyonluk müsabakalarında üçüncü oldu.

Suruç Hokey Spor Kulübü'nün oyuncuları, yeni sezonda Süper Lig'de de iyi sonuçlar alarak Türkiye'yi Avrupa Kulüpler Şampiyonası'nda başarıyla temsil etmeyi hedefliyor.

Şanlıurfa tarihinde iki kategoride Süper Lig takımı olan tek takımı

Suruç Gençlik ve Spor İlçe Müdürü, Suruç Belediyesi Hokey Spor Kulüp Antrenörü ve Başkanı Abit Bostancı "Bu tarihi başarıda çocuklarımız ile çok fedakarlıklar yaptık. Çok çalıştık, Suruç’umuzu Şanlıurfa’mızı Türkiye’nin her yerinde en güzel şekilde temsil ettik. Şanlıurfa tarihinde iki kategoride Süper Lig takımı olan tek takımız, bundan sonra bu çocuklarımıza daha çok destek lazım."dedi.

Hokey Suruç Takım

Editör: Urfadasin Haber