Dikili Mahallesi Muhtarı Hüseyi̇n Gündoğdu, bir haftadır devam eden içme suyu sıkıntısına dikkat çekmek amacıyla tek başına oturma eylemi yaptığını belirtti.

Muhtarın eylemi, mahalle sakinlerinin de desteğini aldı.

İlçe sakinleri, su sorununun çözülmesi için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ilgili diğer kurumlara çağrıda bulunarak, içme suyu sıkıntısının bir an önce giderilmesini talep ediyor.

Dikili Mahallesi Muhtarı Hüseyi̇n Gündoğdu yaptığı açıklamada ise "Bir haftadır ilçede içme suyu yok. Bu nedenle Atatürk Meydanı'nda oturma eylemi yaptım. İlçede su ya hiç yok ya da çok az geliyor. Yaz mevsiminde ve özellikle Kurban Bayramı öncesinde suya olan ihtiyacımız artıyor. Yetkililerin bir an önce ilçenin içme suyu sorununu çözmesini talep ediyorum.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Kasım Gülpınar'a sesleniyorum.Başkanımızın bu duruma acilen müdahale etmesini bekliyoruz. Halkımız mağdur durumda ve çözüm için bir an önce harekete geçilmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa'da Baraj, Kanal ve Göllerde Suya Girilmesi Yasaklandı Şanlıurfa'da Baraj, Kanal ve Göllerde Suya Girilmesi Yasaklandı

Bu arada Suruç ilçesinin birçok mahallesinde yaşanan içme suyu sıkıntısı, yaz aylarının gelmesiyle birlikte daha da belirgin hale geldi. 

Editör: Urfadasin Haber