Osmanbey Yerleşkesi'nde bir araya gelen öğrenciler, ABD’deki üniversite öğrencileri tarafından Filistinlilere için düzenlenen eylemlere destek vermek için harekete geçti.

 Öğrenciler ABD’deki akranları gibi Filistinlilere destek olmak için oturma eylemi başlattı.

Öğrenciler adına basın açıklaması yapan Ömer Şenbahar, dünyanın tüm vicdanlı halklarını zalimlerin zulmünü suratlarına haykırmaya davet ettiklerini dile getirdi.

İnsanlık vicdanının galip geleceğine inandıklarını vurgulayan Şenbahar, "Filistin'de devam eden zulme 'dur' demek için Harran Üniversitesi öğrencileri olarak oturma eylemi düzenliyoruz. Daha önce Amerika'nın çeşitli üniversitelerinde başlayan bu oturma eylemine Türkiyeli Müslümanlar ve üniversite öğrencileri olarak destek veriyoruz." diye konuştu.

Miras Paylaşımında Yeni Dönem: En Büyük Pay Kimin Olacak? Miras Paylaşımında Yeni Dönem: En Büyük Pay Kimin Olacak?

Öğrencilerden Ömer Rıza Karataş da son günlerde ABD'nin çeşitli eyaletlerindeki üniversitelerde siyonizm karşıtı gösterilerin yoğunlaştığına dikkati çekti.

ABD'de duyarlı insanların haklının yanında olmaya çalıştığını anlatan Karataş, "Burada Filistin'de yaşanan zulüm için bir araya geldik. Üniversiteli gençler olarak bu durumu unutmadığımızı anlatmaya çalışıyoruz. Bu durumun hafife alınmaması için buradayız. İsrail ordusunu kınamak Filistinlilere maddi manevi destek vermek için burada toplandık." şeklinde konuştu.

Öğrenciler oturma eyleminin nöbetleşe devam edeceğini belirtti.

Editör: Mehmet Fatih Aslan