Maliye’nin, kayıt dışılıkla mücadele kapsamında vergi kayıp ve kaçağını önlemeye dönük ilk çalışması, tahsilatlarını IBAN üzerinden yapanlarla ilgili. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek IBAN üzerinden tahsilat yapanlarla ilgili çalışma ve inceleme başlattıklarını açıklaması Şanlıurfa esnafını farklı arayışlara yöneltti

Maliye’nin IBAN hesaplarına yönelik denetiminin ardından, ağır vergi cezasından kurtulmak isteyen Şanlıurfa Hayvan Pazarı tüccarları para transferini artık IBAN yerine poşetlere doldurarak yapmaya başladı.

Para transferinin poşetlerle yapıldığının Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarı Dernek Başkanı İzzet Çiftçi fotoğrafladı.

İzzet Çiftçi, fotoğrafları sosyal medya hesabından "IBAN korkusu. Urfa esnafımızdan sabah karesi. Hayırlı bereketli olsun inşallah …" notuyla paylaştı.

Şanlıurfa'nın Eyyübiye Belediyesi'nde 2019 -2024 dönemi meclis üyeliği de yapan İzzet Çiftçi'nin IBAN korkusundan para transferlerini poşetlerle yapan esnafın fotoğraflarını yayınlamasına Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü İsmail Kaya "İzzet Başkan Hırsızlara Davetiye Çıkarıyorsun" uyarısında bulundu.

Polisler Bitkin Halde Angut Kuşu Buldu, Korumaya Alındı Polisler Bitkin Halde Angut Kuşu Buldu, Korumaya Alındı

İzzet Çiftçi bu uyarıya "Hocam 276 kamaramız var herşey kontrol altında uyarı için teşekkür ederim." şeklinde cevap verdi.

Editör: Urfadasin Haber