Şanlıurfa’da düğün salonlarında düğün yapanların sayısında son yıllarda büyük bir düşüş yaşanıyor. Vatandaşların düğün salonu yerine sokak düğünlerini tercih etmesi ise dikkat çekiyor

ye başladı. Bunda hem düğün masraflarının etkisi oldu hem de düğün salonu fiyatlarına yapılan zamların etkisi olduğu bildirildi.
 Şanlıurfa’da düğün sezonunun açıldığı günden buyana fiyatlarının yüksek olması sebebiyle vatandaşların artık sokak düğünlerini tercih etmeleri dikkat çekti.
Şanlıurfa’da Düğün Salonu İşletmecisi Mustafa Karakeçili urfadasın habere yaptığı açıklamada “Düğün salonlarında yapılan düğünlerde büyük düşüşler var. Korona döneminden bu yana sıkıntılarımız devam ediyor. 

DÜĞÜN SALONLARI FİYATI BİN 800 TL

Şu anda durumlar biraz iyi ama şöyle bir şey var; Kimse çocuğunu evlendiremiyor. Altın, beyaz eşya ev kiraları yüksek olduğu için düğünler azaldı. Tabi bu düğünden düğüne fark ediyor. Herkes bütçesine göre davranıyor. Düğün salonlarında 1. sınıf yerler var. 2. sınıf yerler var.  2. Sınıf yerlerde fiyatlar bin 500 TL’den başlıyor.  Bin 800 TL olanlar var.” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ MADDİ İMKÂNSIZLIKTAN SOKAK DÜĞÜNLERİNİ TERCİH EDİYOR

Bir başka düğün salonu işletmecisi Özkan Yoldaş da “Geçen seneyle bu sene arasında yüzde 100 bir zam söz konusu. Buna paralel olarak düğün salonuna istekler azaldı. Sokak düğünleri daha çok çoğaldı. Onun için şuanda işler durgun. Gelen fiyat soruyor, bakıyor gidiyorlar. Geçen sene yaz düğümlerine göre bu yıl baya düşüş var. Eskiden haftada 3-4 düğün yaparken şuanda haftada 1 düğün zor yapıyoruz” dedi.  (Lütfü AYDIN'ın Haberi)

Urfa'da 700 Bin Öğrenci Her Gün Aynı Saatte Aynı Anda Kitap Okuyor Urfa'da 700 Bin Öğrenci Her Gün Aynı Saatte Aynı Anda Kitap Okuyor