Siverek'te İlaçlama Makinesinin Altında Kalan Çocuk Hayatını Kaybetti Siverek'te İlaçlama Makinesinin Altında Kalan Çocuk Hayatını Kaybetti

Şanlıurfa'nın sorunlarına duyarlı bir isim olan Burhan Akar, "Urfa'da gıdadan hijyenden kısaca çok şeyden şikayetçi olduğumuz halde şikayetimizi bildirecek numarayı aramıyoruz ya da bilmiyoruz. 2023 yılında ALO 174 gıda hattını sadece 60 kişi aramış." dedi.

Burhan akar bu çarpıcı gerçeği sosyal medya hesabından gündeme getirdi.

Şanlıurfa'da 2023 yılında ALO 174 gıda hattını sadece 60 kişi şikayet gittiği ise GAP Gündeminin sosyal medya kanalında canlı yayına katılan Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy aktardı. 

Proğramın daimi konuklarından gazeteci Mutlu Güneş ise "Başta turistik bölgelerde olmak üzere bu kentin her noktasında karşılaştığınız hijyen sorunları ile ilgili lütfen 174 numaralı telefon hattına bilgi veriniz."ifadelerini kullandı.

Bu arada Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü,Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ve 13 İlçe Müdürlüğü denetim ve kontrol ekipleri “Tarladan Sofraya Sağlıklı ve Güvenli Gıda” prensibi ile 5996 Sayılı Kanuna göre işletmelere yönelik rutin denetimlerine devam ediyor.

ALO 174 Gıda hattı tüketicinin gıda güvenilirliği ile ilgili her türlü konuda ilgili merciiye kolay bir şekilde ulaşabilmesi,iletişimin tek merkezden yönlendirilmesi, tüketiciye en kısa zamanda dönüş yapılabilmesi ve sonucun takibi amacıyla faaliyetini sürdürüyor.

Editör: Urfadasin Haber