OSB'de Yeni İtfaiye ve İşletme Binası Hizmete Girdi OSB'de Yeni İtfaiye ve İşletme Binası Hizmete Girdi

Sahada devam eden uygulama, denetim ve 112’ye yönelik bildirimlere anında müdahale edilmesinin de suç ve suçlularla mücadelede başarı getirdiğinin altını çizen Vali Şıldak, “Hırsızlık vakalarında yine aynı dönemler bazında karşılaştırma yaptığımız zaman evden hırsızlık olaylarında yüzde 24, işyerinden hırsızlıkta yüzde 27 ve motosiklet ve benzeri araç hırsızlığında ise yüzde 25 oranlarında düşüş görüyoruz. Polisimiz ve Jandarmamız sahada ve çalışmalarına devam ediyor. Bu konuda vatandaşlarımızın da her türlü suç bildirimleri ile daha da kesin sonuç alınacağına inanıyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü suç konusunda mutlak suretle 112’ye bildirimde bulunmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Vali Jandarma Emniyet

Vali Hasan Şıldak, 1 Ağustos 2023 – 25 Haziran 2024 tarihleri ile 2022-2023 yılının aynı dönemine denk gelen dönemde dolandırıcılık suçlarından yakalanan kişi sayısının yüzde 35, Kasten Adam Öldürme vakalarında yakalanan kişi sayısının yüzde 29, yakalanan göçmen sayısı ile organizatör kişi sayılarının yüzde 15’lere varan oranlarda arttığını aktardı.

Tüm suç unsuru konularında verileri tek tek sıralayan Vali Şıldak, silah yakalamada da artışların olduğunu belirterek kaleşnikof tüfekte yakalamada yüzde 40, tüfek yakalamada yüzde 10, tabanca yakalamada yüzde 58 ve fişekte yakalamada ise yüzde 186 artış  olduğunun altını çizdi.

Terörle mücadelede operasyon sayısının da son bir yıl içinde önceki yılın aynı dönemlerine göre yüzde 48 oranında arttığını vurgulayan Vali Şıldak, yakalanan terör örgütü mensubu sayısında yüzde 32, gözaltına alınanların sayısında yüzde 37 ve tutuklanan kişi sayısında yüzde 25 oranlarında artış olduğunu açıkladı. 

Vali Şıldak, aranan kişilerin yakalanması alanında ise kesinleşmiş hapis cezası olan yakalanan kişi sayısında yüzde 52, arama kararıyla yakalanan kişi sayısı bakamından yüzde 54 oranında artış olduğunu duyurdu. 

Trafikte Denetim Ve Uygulamalar Arttı

 Vali Şıldak, trafik kazalarıyla kaynaklı ölüm ve yaralamaların artış gösterdiğini belirterek bu alanda vatandaşların da duyarlı olmasını istedi.

Editör: Urfadasin Haber