Hayvan Haklarını Koruma Federasyonu Başkanı Nihal Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, Şanlıurfa'da bir belediye görevlisinin narkotik uyuşturucu oklu iğneyle bir köpeğe vurarak uyuşturduktan sonra boğazını sıkıp nefessiz bıraktığını iddia etti. 

Videonun sosyal medyada yayılması üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaparak videodaki kişinin kendilerine ait bir çalışan olmadığını belirtmişti. 

Videoda başıboş bir sokak köpeğine işkence yaptığı iddia edilen kişi de konuştu.

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AÇIKLAMASINDA NE DEDİ?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin ''Bahse konu videodaki ilgili kişi Büyükşehir Belediye çalışanımız olmayıp ilçe belediye çalışanı da değildir. '' denilen açıklamasında, söz konusu köpeğin aslında uzman veteriner ekipleri tarafından kısırlaştırıldığı, operasyon sonrası anesteziden uyanma sürecinde oluşan kanama sebebiyle hemen müdahale edildiği, gerekli tedavinin uygulandığı  ve tedavinin başarılı olduğu ifade edildi. Ayrıca, köpeğin 5199 sayılı kanun gereğince kontrol altında tutulduğunu vurguladı. 

KÖPEĞE İŞKENCE YAPTIĞI İDDİA EDİLEN ŞAHIS DA KONUŞTU

Narkotik uyuşturucu oklu iğneyle bir köpeğe vurarak uyuşturduktan sonra boğazını sıkıp nefessiz bıraktığı ileri sürülen kişinin geri dönüşüm malzemesi toplayan Necmeddin Çiçek olduğu ortaya çıktı.

Necmeddin Çiçek, yaşanan olayı şöyle anlattı: 

 “Ben parkta otururken, köpek çocukların yanından geçti. Sonra küçük bir köpek vardı onu ısırdı. Orda bulunan bir ailenin üzerine gitti. Adam elini kaldırmasıyla direkt adama saldırdı. Adam geri düşünce elinden ve bacağından ısırdı. Sonra ben müdahale ettim. Ensesinden tutup sakinleştirdik. Sonra yavaşça yere yatırdık zarar vermeden olay bundan ibaret. ”

Karaköprü’de Kurban Bayramında Hangi Fırınlar Açık Olacak; İşte O Liste Karaköprü’de Kurban Bayramında Hangi Fırınlar Açık Olacak; İşte O Liste

Editör: Urfadasin Haber