Şanlıurfalı damat Ömer Sorguç, Kocaeli'nde boşanma aşamasındaki eşi Beyza Sorguç ve kayınpederi Şahin Kılıç'ı tabancayla vurarak öldürdü. 

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılırken, çifte vahşete ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

KAYINPEDERİNİ OTOMOBİLDE, EŞİNİ BİNANIN MERDİVENLERİNDE VURDU

Olay, dün öğle saatlerinde, Başiskele ilçesi Barbaros Mahallesi Eyüp Sultan Caddesi'nde meydana geldi. Şanlıurfalı Ömer Sorguç, boşanma aşamasındaki eşinin ayrı yaşadığı eve geldi. Apartmanın önünde saatlerce bekleyen Ömer Sorguç,  boşanma aşamasındaki eşi Beyza Sorguç ile babası Şahin Kılıç'ın otomobille evlerine geldiklerini gördü.

Ömer Sorguç, tabancayla kayın babası Şahin Kılıç'ı otomobilde, boşanma aşamasındaki eşi Beyza Sorguç'u ise binanın merdivenlerinde vurdu.
Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibi, baba ve kızının hayatlarını kaybettiğini belirledi. Cinayetten sonra kaçan Ömer Sorguç ise polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

YENİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde görevli hemşire Beyza Sorguç'un, 2019'da Ömer Sorguç ile Şanlıurfa'da evlendiği ve 1 ay evli kaldıktan sonra Başiskele ilçesindeki babasının evine gelip boşanma davası açtığı belirtildi.
Olaydan önce Ömer Sorguç'un başta Şahin Kılıç olmak üzere aile üyelerine ölüm tehditleri içeren mesajlar attığı öğrenildi.

ADIM ADIM TAKİP EDİP, KEŞİF YAPMIŞ

Ömer Sorguç'un olaydan 3 gün önce ailenin yaşadığı binanın önünde ve çevresinde keşif yaptığı, ayrıca ailenin yaşadığı sokakta bulunan bir otelde konakladığı öğrenildi.

Olay günü baba ve kızın, Ömer Sorguç'un tehdit mesajları üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'ne gittikleri, evlerine döndükleri sırada öldürüldüğü öğrenildi. Şahin Kılıç ile kızı Beyza Sorguç'un cenazelerinin bugün İstanbul Silivri'de toprağa verileceği bildirildi.

TUTUKLANDI

Öğrenciler: "Okula Geç Kalmak İstemiyoruz" Öğrenciler: "Okula Geç Kalmak İstemiyoruz"

Öte yandan gelen son dakika bilgisine göre; Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde boşanma aşamasında eşi Beyza Sorguç ile kayınpederi Şahin Kılıç'ı öldüren Ömer Sorguç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.