Şanlıurfaspor taraftarların saldırıya uğradığı Tarsus maçı sonrasıyla ilgili Şanlıurfaspor Kulübünden açıklama geldi

Maç sonrası yaşanan olaylardan dolayı gece yarısı Şanlıurfa’ya doğru yola çıkan kulüp yöneticileri, futbolcular ve taraftarların sabaha karşı kentte olması bekleniyor.

Karaköprü Belediyespor'un Zorlu Kütahya Zaferi! Karaköprü Belediyespor'un Zorlu Kütahya Zaferi!

Şanlıurfaspor Kulübü Tarsus’ta yaşanan olaylarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunlar dile getirildi;  “Şanlıurfaspor'umuzun bugünkü Tarsus idman Yurdu karşılaşması ve sonrasında taraftarımıza yönelik hiçbir şekilde tasvip etmediğimiz centilmenlik dışı olaylar yaşanmıştır.  Taraftarımızın sağduyulu hareketi ve özellikle Emniyet Teşkilatımızın hassasiyeti ile olaylar büyümeden engellenmiştir.

Olaylar sırasında silah sesini andıran olaylara polisimiz müdahale etmiş ve maytaplar ele geçirilmiştir. Bu hususla ilgili de bazı sosyal medya paylaşımlarında yer alan "Silah sıkıldığı"na dair iddiaları gerçeği yansıtmamakta olup, gece geç saatlere kadar görevi başındaki hassasiyetinden dolayı Mersin İl Emniyet Müdürümüze, Tarsus İlçe Emniyet Müdürümüze ve tüm polis teşkilatımıza teşekkür ederiz. Takım kadromuz ve taraftarımız açıklamanın duyurulduğu an itibariyle Şanlıurfa'ya doğru seyir halindedir.  Kamuoyuna duyurulur.”