Şanlıurfa Siverekli olan Yılmaz Güney'in ailesi adına konuşan kız kardeşi Güzide Pütün,kendileriyle görüşülmediği ve fikir alınmamasına tepki gösterdi. Pütün " Filme olan tepkileri haklı buluyorum " dedi.  

Şanlıurfalı gazeteci Mustafa Barış Durak'a açıklamalarda bulunan ünlü sinemacı Yılmaz Güney'in kız kardeşi Güzide Pütün abisinin hayatını anlatacak olan film için kendileriyle görüşülmediğini söyledi.

Ahmet San’ın yapımcılığını üstlendiği, Fatoş Güney'in kaleme aldığı “Camları Kırın Kuşlar Kurtulsun” adlı kitabından uyarlanacak

Tatlıses Bugün Ameliyat Oluyor !Ameliyat Öncesi Oğlu Ahmet İle Barıştı Tatlıses Bugün Ameliyat Oluyor !Ameliyat Öncesi Oğlu Ahmet İle Barıştı

Yılmaz Güney filmine kamuoyunda oluşan tepkileri haklı bulan Güzide Pütün, abisi Yılmaz Güney'in hayatının çok önemli olduğunu ve tüm dünyaya mal olduğunu belirtti. Ünlü sinemacının kız kardeşi Güzide Pütün abisinin hayatını konu alacak filme tepki gösterek " Bende  sizler gibi izliyorum.

Evet bir  çalışma var. Bir görüşme henüz olmadı. Değerli yapımcı. Gani Rüzgar Şavata'nın tepkisini  haklı buluyorum. Dünyaya ve topluma mal olmuş  sinemasıyla Türkiye'de sinemaya yön vermiş halkın değer yargılarına parmak basmış  ailemizin büyüğü abim Yılmaz Güney'in hayatı önemli. Umuyorum iyi bir çalışma ile halkımıza sunulur " dedi.

Editör: Urfadasin Haber