2017 yılında tamamlanan ve hizmet vermeye başlayan hastane binasının birçok yerinde taban suyunun yüksek olması nedeniyle bozulmalar yaşandı.

150 yatak kapasiteli hastanenin deposunda adeta musluktan boşalırcasına su akıyor. Suyun şırıltısı tüm depo içinde duyulurken, hastanede kullanılan birçok malzeme bu depoda tutuluyor.

Yanlış yer seçimi nedeniyle hizmete başladığı günden bu yana neredeyse her zaman yer altı suyunun etkisinde kalan hastanede gün 7 gün 24 saat gün hidroforla su çekiliyor.

Doç. Dr. Özlem Ethemoğlu: “Erken Tanıyla Tedavisine Başlanan Ms Hastalarında Daha İyi Sonuçlar Alıyoruz” Doç. Dr. Özlem Ethemoğlu: “Erken Tanıyla Tedavisine Başlanan Ms Hastalarında Daha İyi Sonuçlar Alıyoruz”

Özellikle son yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hastanelerin zemin etüdünün doğru yapılması büyük önem arz ederken, taban suyunun Suruç Devlet Hastanesinin temellerine ne kazar zarar verdiği ise maalesef bilinmiyor.

Yıllardan bu yana devam eden soruna bugüne kadar herhangi bir tedbir alınmaması ise büyük tepki çekiyor.

Taban suyu nedeniyle bodrum başta olmak üzere hastane binasındaki oluşan bozulmalar gözle görülürken, su nedeniyle hastane binasının uzun ömürlü olamayacağı ve yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu iddia edildi.

İlçe halkı ise hastanenin taban soyundan korunması için çare bulunmasını ve önlem alınmasını bekliyor.