Tanal, Siverek Devlet Hastanesi'nde yaşanan sağlık sorunlarını hatırlattı Tanal, Siverek Devlet Hastanesi'nde yaşanan sağlık sorunlarını hatırlattı

Şanlıurfa’da  merhum Şeyh Halit Gülpınar’ın torunu ve eski bakanlardan Eyüp Cenap Gülpınar’ın oğlu olan Kasım Gülpınar, AK Partide 4 dönem milletvekilliği yapmış en son Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı ve MKYK üyeliği görevi verilmişti.

Kasım Gülpınar, 31 Mart 2024 yerel seçimlerine giderken kentte yapılan anketlerde AK Parti'nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığında en güçlü aday olarak belirlenmesine rağmen aday yapılmayınca  partisinden istifa ederek Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığında aday olmuştu. AK Parti'nin karşındaki en güçlü aday olarak 31 Mart yerel seçim sürecinde başarıyla çıkan Mehmet Kasım Gülpınar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

AK Paparti'nin kalesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kasım Gülpınar ile Yeniden Refah Partisine geçti.

AK Parti Şanlıurfa gibi bir çok il, ilçe ve büyükşehirde yerel seçimi kaybedince Türkiye'de ve Dünya basınında gündem oldu.

AK Parti MKYK Toplantısı’nda, Şanlıurfa'daki seçim yenilgisi de ele alındı.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan son MKYK toplantısında, MKYK üyeleri de seçim yenilgisine ilişkin tespit ve değerlendirmelerde bulundu. 

MKYK üyelerinin toplantıda Erdoğan’a seçim yenilgisiyle ilgili “nefis eleştirisi” yaptıkları da ifade edildi.

Özellikle Yozgat, Şanlıurfa başta olmak üzere bazı il ve ilçelerde seçimin yenilgiyle sonuçlanmasının “AKP’de istediği olmayınca partiden ayrılan ‘küskünlerin’, nefislerine yenik düştüğü ve o il, ilçe ve beldelerde seçimleri kazanma olasılığı yüksek adaylar lehine çalıştıkları” değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıda AKP Genel Merkezi’nin aday belirleme stratejisine yönelik eleştirilerin de dile getirildiği ve “Genel merkez aday belirlemede iyi istişare yürütemedi” denildiği de öne sürüldü.

Editör: Urfadasin Haber