Siverek'te sandıklarda sayım yapılıyor ve sayım sonucu geceyi bulabilir. Sayımda anlık sonuç bilgisi yok. Kesin sonuç Seçik Kurulu tarafından tüm kamuoyuyla paylaşılacak.

Bu süre beklenirken AK Parti Siverek Belediye Başkan adayı Ali Murat Bucak, sosyal medya hesabından Sivereklilere seslenerek bir açıklama yaptı.

AK Parti Siverek Belediye Başkan adayı Ali Murat Bucak, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Kıymetli Siverekliler.

Yazmacı, Mecliste Şanlıurfa'nın Bayramda Ziyaretçi Akınına Uğramasını Anlattı Yazmacı, Mecliste Şanlıurfa'nın Bayramda Ziyaretçi Akınına Uğramasını Anlattı

Bizler bu Ülkenin demokrasisine inanan, hukuk kuralları çerçevesinde alınacak olan her türlü karara saygılıyız. Son bir kaç gündür yapılan itirazlar İlçe seçim kurulu tarafından değerlendiriliyor. Kurulun açıklayacağı karar her ne olursa olsun eminim ki kazanan Siverek olacaktır. 

Bizler #Siverek olarak büyük bir Aileyiz. Kararın ne zaman açıklanacağı konusunda bizlerde sizler gibi bekliyoruz. İlçe seçim kurulunun alacağı karar sonrası herkesi sükunete çağırıyorum. Sevinç gösterilerinizi birlik ve beraberlik içinde yaşamanızı rica ediyorum. Özellikle ateşli silahlar konusunda siz hemşehrilerimizden ve bizleri sevenlerden  olgunluk beklediğimi ifade etmek istiyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Allah'a emanet olun."

Editör: Urfadasin Haber