Gazeteci - Yazar Abdurrahman Uzun, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şair Nabi Dijital Sinema salonunda düzenlenen etkinlikte “Öze Dönüş” konferansı ile Şanlıurfalılarla buluştu. Söyleşide konuşan Başkan Beyazgül Şanlıurfa’nın 14 Mayıs’ta destan yazacağını kaydetti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle kente kazandırılan ve çocuklara armağan edilen Şair Nabi Dijital Sinema Salonunda gerçekleşen konferansa gençlerin ilgisi yoğun oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de gençlerin heyecanına ortak olarak söyleşinin tamamını Şanlıurfa gençliği ile birlikte takip etti. Gençlere tecrübenin ne denli önemli olduğunu aktaran Başkan Beyazgül “Geleceğimizi şekillendirmemiz için özümüzü çok iyi bilmemiz gerekir.” dedi.

Başkan Beyazgül, “Güneş Balçıkla Sıvanmaz”

Başkan Beyazgül, “ Öze dönüş konusu gerçekten çok önemli bir konudur. Özümüzden ayrılma gibi bir tehlikeyi yaşıyoruz. Gençlerimiz için İşin aslı disiplin, tertip, düzen bu konular çok önemlidir. Eğer bir gençlik gelecek için gayret ediyorsa özünü çok iyi bilmelidir. Bizim özümüzde ne olduğunu çok iyi bilmeliyiz. İnsanın, duygularına, hislerine, düşüncelerine tutsak olmadığı bir dünya için bu tür konferanslar bir define kıymetindedir. Burada daha önce sinemamız yoktu. Şair Nabi Dijital Sinemasını yaparak çocuklarımızın sevincine ortak olduk. Buraya gelerek ellerinde mısırlarıyla Rafadan Tayfa gibi çizgi animasyon filmlerini keyifle izliyorlar. Bazıları güneşi balçıkla sıvamaya kalkıyor ama “Güneş Balçıkla Sıvanmaz” İstanbul ve Ankara Belediye Başkanı çıkmış konuşuyorlar. Cumhurbaşkanımız vaktiyle belediye başkanıyken konuşmadı susturuldu hapse atıldı. Hiçbir şey yapmamış insanlar çıkmışlar konu mankeni gibi sahnelerdeler ne yaptınız söyleyin bakalım bu güne kadar ne yaptınız? Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı’mızın balkon konuşmasını sadece Türkiye dinlemeyecek bütün dünya dinleyecek. Bütün dünya merakla bu seçimin sonuçlarını bekliyorlar ama ben onlara diyorum ki hiç merak etmeyin seçimin sonucu belli balkona Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan çıkacak. Başka çare yok!” diye konuştu.

Vali Salih Ayhan, Baylan Ailesinin Bebeğine Alpaslan İsmini Koydu Vali Salih Ayhan, Baylan Ailesinin Bebeğine Alpaslan İsmini Koydu

Gençlerden Büyükşehir’e Teşekkür

Öze Dönüş Konferansını ilgiyle takip eden Şanlıurfalı gençler etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Beyazgül’e teşekkür ederek programın oldukça verimli geçtiğini aktardılar.