Bazı sosyal medya hesaplarında, "Akçakale ilçesinde çobanlık yapan bir kızın tecavüze uğradığı" şeklinde haberler üzerine Akçakale kaymakamlığı harekete geçti.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ARAŞTIRMA YAPTI KONU ALACAK VERECEK MESELESİ ÇIKTI

Şanlıurfa'da Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı Şanlıurfa'da Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı

Akçakale Kaymakalığın açıklamasında ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmada bir şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Araştırma sonucunda iddianın şüpheli kişi ile mağdur arasında alacak verecek konusundan kaynaklanan bir sorun olduğu ortaya çıktığının aktarıldığı açıklamada olayla ilgili gözaltına alınan şüpheli kişinin çıkartıldığı mahkemede yurtdışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığına yer verildi.

Açıklamada konuyla ilgili soruşturma devam ettiği bildirildi.

NASIL BİR İDDİA İLERİ SÜRÜLMÜŞTÜ?

Bu arada Şanlıurfa’nın Suriye’ye komşu sınır ilçesi olan Akçakale’de çobanlık yapan 17 yaşındaki ismi öğrenilmeyen genç bir kız hayvanlarını otlatmak için boş araziye giderken yanına gelen yaşları 15 ile 20 arasında Suriyeli oldukları ifade edilen 3 kişinin boş bir inşaatta tecavüzüne uğradığı iddia edilmişti.

Suriyeli 3 genç tarafından tecavüze uğradığı ileri sürülen 17 yaşındaki genç kızın devlet tarafından korumaya alındığı, Suriyeli oldukları ifade edilen 3 gencin de aileleri ile birlikte ortadan kayboldukları iddia edilmişti.

Editör: Urfadasin Haber