GAP, sulamadan sanayiye, tarımdan turizme, enerjiden sosyal projelere kadar birçok alanda yatırımlarıyla Güneydoğu'yu 33 yıldır kalkındırıyor.

Urfalılardan Çok Yabancılar Tercih Ediyor! Urfalılardan Çok Yabancılar Tercih Ediyor!

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Dr. Hasan Maral, GAP’ın kuruluşunun 33. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Dr. Hasan Maral, kuruluş yıl dönümü mesajı;

GAP Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Projesi ile suyun yüzyıllardır taşıdığı bereket, zenginlik ve refahtan payını almaya başlamıştır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu topraklar, 21'inci yüzyılda da, gücünü sudan alan, ulusal ve küresel düzeyde başarısını ispat etmiş, marka değeri olan, dünyanın sayılı kalkınma projelerinden birinin gelişimine ve başarısına tanık olmaktadır. 

Cumhuriyet tarihimizin en gurur verici eserlerinden biri olan, insan refahını ve mutluluğunu önceleyen Güneydoğu Anadolu Projesinin yürütülmesinden sorumlu GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının 33 yıldır ülkemize ve milletimize hizmet vermesinin mutluluğu içerisindeyiz. 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı olarak, misyonumuzun bizlere yüklediği sorumluluk bilinciyle Güneydoğu Anadolu Bölgesinin yanı sıra Türkiye için kalkınma ve refah hedefiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. 

Bugüne kadar, tarımdan kırsal kalkınmaya, yenilenebilir enerjiden turizme, sanayiden sosyal yapının güçlendirilmesine kadar birçok alanda yürütülen kapsayıcı ve yenilikçi projelerle bölgenin kalkınmasına katkı sunan bütün paydaşlarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ederim. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın çağlar aşan vizyonu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın topyekûn kullanmayı önceleyen yerelden ulusala, ulusaldan küresele yaklaşımı ve İdaremizin 33 yıllık birikimiyle önümüzdeki dönemde de sürdürülebilir, ekonomik ve sosyal gelişmeyi hızlandırıcı, istihdam artırıcı yeni plan, program ve projelerle bölgenin kalkınması için çalışmaya devam edeceğiz. ”ifadelerini kullandı.