Harran ile Akçakale yol güzergâhının Harran Kavşağındaki Büyükşehir Belediyesine ait Kule Board olarak bilinen dev reklam panosu çalındı.

Urfa'da Silahlı Saldırıda 2 Polis Memuru Yaralı Urfa'da Silahlı Saldırıda 2 Polis Memuru Yaralı

Harran Kavşağındaki Kule Board olarak bilinen dev reklam panosunun kökünden sökülerek çalınması duyanları şok etti. Urfadasın haber sitesinin edindiği bilgilere göre olay geçtiğimiz günlerde Harran’da düzenlenen müzik festivalinden birkaç gün sonra yaşandı. 

KULE BOARDUN DEĞERİ 80 BİN TL 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Harran ve Akçakale’de yaptığı hizmetlerin Zeynel Başkanın fotoğrafları eşliğinde yer aldığı Kule Board olarak bilinen dev reklam panosuna en son müzik festivali dolayısıyla Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’un reklamı konulmuştu. Harran’daki Müzik festivalinden birkaç gün sonra gece geç saatlerde Harran’na dönen yol kavşağının ortasındaki değeri yaklaşık 80 bin TL olan Kule Board çalındı.

KULE BOARD GÜVENLİK KARALARININ İNCELENMESİYLE BULUNDU

İddiaya göre gece geç saatlerde iş makineleriyle sökülüp bir Tıra yüklenen Kule Board Akçakale’ye götürülerek boş bir araziye bırakıldı. Kule Boardun çalındığını fark eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Akçakale yol güzergâhındaki güvenlik kamera kayıtlarını inceletti. Güvenlik kamera kayıtlarında Kule Boardun bir Tır üzerinden Akçakale’ye getirildiği tespit edildi. Büyükşehir Belediyesi yaptığı inceleme ve araştırmalar sonucu Kule Board boş bir arazide buldu.

HIRSIZLIK OLAYI UZLAŞMAYLA MI YOKSA MAHKEMEDE Mİ ÇÖZÜLECEK?

Kule Board çalanların işin mahkemeye intihal etmemesi için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesiyle uzlaşmaya gittiği öğrenildi. Kule Boardun çalınmasında Akçakale’den önemli bir ismin başrollerde olduğu ve siyasi bir çekişmeden kaynaklandığı iddia edildi. Akçakale’nin tanınan isminin “Kule Boardun ücreti yada masrafı neyse karşılayalım ama bu soruşturmada benim ismim geçmesin.” dediği ileri sürüldü.