Harran Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde Diş Hastanesi düzenlenen tören ile hizmete girdi. 

Uzmanlardan ’Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası 'Açıklaması Uzmanlardan ’Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası 'Açıklaması

Şanlıurfa merkezde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezindeki yoğunluktan dolayı vatandaşların bu konudaki ihtiyacına cevap vermeyi amaçlayan Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde hizmete giren Diş Hastanesi, çene cerrahisinden, gelişmiş görüntüleme cihazlarının bulunduğu röntgen odaları ve son teknoloji cihazlarla dolu ameliyathaneleri ile diş hekimliği alanında implant tedavisine kadar birçok alanda hizmet verecek. 

Şanlıurfa merkezde bulunan Yenişehir Yerleşkesinde yapılan açılış programına, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Bayuk, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Genel Sekreter, akademisyenler, kamu kurum ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan açılışta yaptığı konuşmada; “Rektör hocamızın uzun bir rektörlük serüveni oldu. Bu şehire de güzel eserler kazandırdı. Bu bina daha önce eski metruk bir binaydı. Bina modern bir şekilde yapılmış ve fiziki olarak güzel olmuştur. Bu binanın içine de siz değerli hocalarım ruh vereceksiniz. Bu binanın ruhu olacaksınız. Buraya gelen vatandaşlarımıza güzel hizmetler yapacaksınız. Dolayısıyla böyle güzel eserleri memleketimize kazandıran başta Rektörümüz olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşları canı gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül‘ün il dışında olmasından dolayı programa katılamadığını belirten  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Faruk Bayuk: “Diş Hastanesi hizmet binamız modern bir hastane statüsünde hizmete sunulmuş. Hem eğitim öğretim faaliyetleri hem de vatandaşlarımıza alternatif sağlık hizmetlerini kaliteli bir şekilde sunacak olması bizleri sevindirmiştir. Hastanemizin şehrimize ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Herkesin en iyi sağlık hizmetini almasının gerekliliğini belirten Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik: Şanlıurfa’da hizmetimizi eski bir binada veriyorduk. Şanlıurfa’ya yakışır bir çalışma yapmaya karar verdik. Arkadaşlarımızla hemen çalışmalara başladık ve bu çalışma neticesinde burayı modern bir sağlık üssü haline getirdik. Burada bizi destekleyen dış paydaşları da unutmamak gerekiyor. Özellikle Haliliye Belediyesine ve diğer kamu kurum ve kuruluşlara da şükranlarımı sunuyorum. Emeği geçen Diş Fakültesi ekibinin tümüne bu güzel çalışmadan dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Diş Hekimliği Fakültesinin 2015 yılında 71 öğrenci ile eğitim öğretime başladığını, günümüzde 15 yabancı olmak üzere 400 öğrenci ile eğitim öğretime devam ettiğini belirten Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Yavuz: “Bu mutlu günümüzde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl ilk mezunlarımızı verecek olmamızın sevincini yaşıyoruz.  Diş Hekimliği Fakültesi olarak bu modern binada son model ekipmanlarla birlikte öğrencilerimizi mezun etmiş olacağız. Buraya gelerek bizleri onurlandıran tüm protokol üyeleri ve haziruna çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimi ile hastanenin açılışı protokol tarafından gerçekleştirildi. Ardından gelişmiş teçhizatları ve son teknolojiyle donatılmış klinikleri ile bölgedeki en modern hastanelerden biri olma özelliğini taşımakta olan hastanenin gezilmesiyle program son buldu.