Şanlıurfa Harran Üniversitesinde Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yazılı sınavına şaibe karıştığı ve hatalı soru olduğu iddia edildi.

Birçok personelin, 24 Eylül’de gerçekleşen sınava ilişkin üniversite yönetimine itirazda bulunduğu öğrenildi. Harran Üniversitesinin yapılan itirazlara henüz cevap vermediği bildirildi.

24 Eylül’de yapılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yazılı sınavına sonucunun da açıklanmaması kuşkuları arttırdı.  CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “ Sınavda şaibe ve hatalı soru iddiasıyla ilgili YÖK’ü göreve davet ediyoruz. Biz de bu meselenin takipçisi olacağız” dedi.

Tanal, Harran Üniversitesi'nin kendi personeline yönelik hazırladığı görevde yükselme sınavındaki şaibe, hatalı soru iddialarını Meclis gündemine de taşıdı ve  "Sınavda çıkan sorular neden resmi siteden ilan edilmiyor? Neyi gizliyorsunuz? " ifadelerini kullandı.

Şehitlerimizden Biri Suruçlu ! Şehitlerimizden Biri Suruçlu !

Bu arada Harran Üniversitesi Siverek MYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programına öğretim görevlisi alımı ilanın kişiye özel kadro ilanı olduğu da iddia edilmişti.

Harran Üniversitesi tarafından 19 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazete ‘de Siverek Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programına öğretim görevlisi alımı yapılmak üzere ilan yapılmıştı. Bu duyuruya üniversite ana sayfasından 22 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla erişilememesi şaşırtmıştı.
İŞTE BİR ÖNCEKİ O HABERİN LİNKİ