Bilgi teknolojileri altyapısı ve güçlü kadrosu ile bölgede ve Şanlıurfa’da lider sağlık üssü olma sürecini hızlandıran Kardiyoloji Kliniği, branşında oldukça deneyimli 2 profesör, 3 Doçent, 11 Araştırma Görevlisi ile Şanlıurfa’da ve Güneydoğu Anadolu bölge halkına hasta memnuniyeti odaklı bir çalışma sergiliyor.

Eyyübiye'deki Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Değişti Eyyübiye'deki Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Değişti

Kalp ve akciğer bağlantı damarlarındaki artan basınç ve çeşitli nedenlerle akciğerdeki küçük arterlerdeki tıkanıklıktan kaynaklanan değişikliklerin tedavi edilmezse ölüm veya kalp yetmezliğiyle sonuçlanabileceğini belirten Prof. Dr. Asuman Biçer; “Hastalar genellikle başlangıçta nefes darlığı, halsizlik, yorgunluk, çabuk yorulma ve ödem gibi semptomlar deneyimlerken geç dönemlerde bayılma görülebilmektedir. Pulmoner hipertansiyon kronik bir hastalık olup, günlük yaşamı sınırlamakta, hastalar yaşam kalitesini azaltan birçok semptomla karşı karşıya kalmakta, genelde nefes darlığına çözüm aramak için doktor doktor gezmekte ve farklı tedavi almaktadırlar. Bu hastalıkta tedavinin amacı; hastanın yaşam kalitesini artırmak, ölümü azaltmak, semptomları ve fonksiyonel durumu iyileştirmektir. Tedaviye ne kadar erken başlanırsa sonuç o kadar yüz güldürücü olabilmektedir. Bu nedenle belirtilen şikayetleri olan hastaların mutlaka Kardiyolojik değerlendirmeden geçmelerini önermekteyiz” dedi.

 Prof. Dr. Asuman Biçer ayrıca kliniklerinin, nadir görülen hastalıklardan olan akciğerlerdeki damarları ve kalbin sağ tarafındaki odacıkları etkileyen akciğer yüksek tansiyon hastalarının tanı, tedavi ve takiplerinin yapıldığı Şanlıurfa ilinde tek referans merkez olma özelliği gösterdiğini ve tüm hastalarımızın gönül rahatlığıyla Harran Üniversitesi Hastanesini tercih edebileceklerini ifade etti.