Mehmet Ekinci, 25 yıl kamu görevinde bulundu. 22 yılı yöneticilikle geçti. Masası sandalyesi olmayan bir belediyeyi kurdu. Geçmişe dönüp baktığımda ise "Pişman olacağım bir şey olmadı." dedi.

"Eyyübiyeliler keşke benim adaylığıma ihtiyaç duymasaydı da ben de böyle bir yola çıkmasaydım. Mevcut arkadaşı destekleyip alkışlasaydım. Ama halkın ve seçmenin benim aday olmamı talep etmesi üzerine bu yola çıktım." diyen Mehmet Ekinci 31 Mart Yerel Seçimleri için açtığı Seçim Bürosunda kendisine destek verenlere konuştu.

EN ÇOK EYYÜBİYELİ GENÇLERE VE KADINLARA YÖNELİK PROJELER HAYATA GEÇİRECEK

En çok Eyyübiyeli gençleri kendine dert edindiği aktaran Mehmet Ekinci, en çokta Eyyübiyeli gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtarmak için projeler hazırlayım onları eğitime kazandırmayı hedefliyor.

Şanlıurfa'da, İYİ Parti Kadın Politikaları ve Gençlik Kollarında Toplu Rozet Töreni Şanlıurfa'da, İYİ Parti Kadın Politikaları ve Gençlik Kollarında Toplu Rozet Töreni

Gençlerle ilgili geçmişte yaptığı prıjeleri hatırlatan Mehmet Ekinci, Ak Evler Spor Salonu projelerini anımsatarak "Gençlerimize bu kez sadece spor alanları değil daha güzel projeler yapacağız. Kadınlarımız için kooperatifçiliği başlatacağız."ifadelerini kullandı.

EYYÜBİYE BELEDİYE BAŞKANLIĞIM DÖNEMİMİMDE KONUT ÜRETEN TEK BELEDİYE BİZDİK

Eyyübiye Belediye Başkanlığı dönemin de Milli Görüş düşüncesini kendine referans aldığını belirten Mehmet Ekinci, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ilçesi olan Eyyübiye'nin olduğunu ifade etti.

Yeniden Refah Partisi Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Belediye başkanlığım döneminde bir tarafta fen işleriyle ilgili zengin bir makina parkı oluştururken, diğer taraftan Eyyübiyeliler için konut üretmeye başladık. Dönemimizde konut üreten tek belediye biziz.

Hepinizin de bildiği gibi Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ilçesi Eyyübiye ilçemiz. Gençlere yönelik faaliyetler geliştiriyoruz. Burada gençlerimiz var. Kendi kaderine terk edilmiş gençlerimiz var. Bu gençlere sahip çıkmak adına, terör, uyuşturucu ve benzeri şeylerden uzak tutmak adına bir proje geliştirdik. Evet o zaman AK Parti Belediye Başkanlığı idi ama orada yapılması gereken, referans alınması gereken konu Milli Görüş idi.

MİLLİ GÖRÜŞ HAREKETİNİ REFERANS ALARAK AK EVLER SPOR SALONLARINI AÇMIŞTIK

Milli Görüş hareketini referans alarak AK Evler Spor Salonlarını açtık. Milli ve manevi değerlere haiz bir gençlik yetiştirdik. Sporu araç kıldık. Her seferinde 10 bin gencimizin mezun olduğu bir sistemi kurduk. Anne, babalar aramaya başladılar bizi. Sabah çocuğum çıkarken akşam acaba hangi dertle bize gelecek korkusu içindeyken bizler onları aldık, salonlarımızı araç kıldık. Önce Kur’an-ı Kerim öğrettik.

EYYÜBİYE’'DE , PEYGAMBERLER ŞEHRİNE YAKIŞIR BİR GENÇLİK YETİŞTİRDİK

Dini ibadetlerini yerine getirmeleri konusunda da hocalarımızdan da destekler aldık. İki, üç ay önce problemli olan genç eve dönünce spor salonlarından geçtikten sonra artık bulunduğu mahallede rol model haline geldi. Gençlerimizi bu yönüyle de eğitmeye başladık. Eyyübiye’de, Peygamberler Şehrine yakışır bir gençlik yetiştirdik.”

Editör: Urfadasin Haber