Şanlıurfa'da dün İl Göç İdaresinde meydana gelen saldırıda 15 kişininin gözaltına alınmasının ardından konuya ilişkin resmi açıklama yapıldı.

Olay, dün  Haliliye ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'ndeki İl Göç İdaresi Müdürlüğünde meydana gelmiş  İddiaya göre, randevusuz işlem yapmak isteyen aralarında kadınların da bulunduğu yabancı bir grup, görevlilerle tartıştı ve taşkınlık çıkardığı öne sürülerek olay yaşanmış ve 15 kişi gözaaltına alınmıştı. Yaşanan gerginliğin ardından bugün resmi bir açıklama yapılarak olayın neden ve niçin çıktığı açıklandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi :"11 Nisan 2022 tarihinde İl Göç İdaresi Müdürlüğümüzde yaşanan olayla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 

Gözden kaçırmayın

Mehmet Nur Güllüoğlu, Şanlıurfalı Hemşehrileri İle Buluştu Mehmet Nur Güllüoğlu, Şanlıurfalı Hemşehrileri İle Buluştu

Güncelleme işlemlerini yaptırmak üzere, Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürlüğü Sırrın Veri Güncelleme Merkezi’ne randevu almadan gelen Suriye uyruklu aileye, randevu almaları gerektiği, aksi takdirde işlem yaptıramayacakları izah edilmesine rağmen, işlem yaptırmakta ısrar eden aile fertleri tarafından taşkınlık çıkarılmış ve kamu binasına zarar verilmiştir. Olaya karıştıkları değerlendirilen aynı aileye mensup şüpheli 16 şahıs güvenlik güçlerince gözaltına alınmıştır. 

Sistem arızası nedeniyle işlem yapılmadığı ve şüpheli şahıslardan şikayetçi olunmadığı yönünde çıkan haberler gerçeği yansıtmamakta olup, konu ile ilgili başlatılan adli soruşturma devam etmektedir." denildi.