Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) seçimlerinde oy kullanma işlemleri saat 17.00 itibariyle sona erdi. Sandıklar açıldı. Oylar sayılmaya başladı.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Organ Seçimlerinde oy verme işlemleri sona erdi. 29 meslek grubundan 77 meclis üyesinin seçimi için oy kullanmak üzere sandığa giden meclis üyelerinin seçime ilgisi yoğun oldu.

ŞUTSO Meslek Komitesi, Meclis Asil ve Yedek Üyeleri’nin seçildiği, oy verme işlemleri, sabah 09:00 itibari ile başladı. Saat 17:.00’da sona eren oy verme işlemleri ile Şanlıurfa’nın ticari, sanayi, hizmet ve diğer tüm özel sektör meslek grupları temsilcilerinin seçimi tamamlandı.

15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu ve Hatice Gelener İlkokulu’nda gerçekleştirilen seçimlerde 2022 - 2026 döneminde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası mecliste ve meslek komitelerinde görev yapacak üyeler belirlendi.

Bugün meclis üyesi olarak seçilenler 6 Kasımda da başkanlık için yarışan 3 adaydan birini ŞUTSO başkanlık koltuğuna oturtacak.

ŞUTSO başkan adayları Ali Eyyüboğlu, Mehmet Doğan Yetim ve Halil Peltek, bugün 29 meslek grubunda listelerinin kazanıp kazanmamasına göre başkan seçilip seçilmeyeceklerini de kısmen de olsa öngörebilecek.

Urfa’da Fünye İle Patlatılan Şüpheli Paket Boş Çıktı! Urfa’da Fünye İle Patlatılan Şüpheli Paket Boş Çıktı!

Bu arada sağlık grubunda meclis üyeliğine aday olan Cumali Bucak, yapılan oy sayımında kazandığı bildirildi. 

ŞUTSO Organ seçimlerinin ardından süreç şöyle devam edecek;

31 EKİM 2022 PAZARTESİ: Geçici seçim sonuçlarının 1 Tam İş Günü İlanı. (Kan. 81/7)(Yön.21/k)

İlan Süresi içerisinde geçici seçim sonuçlarına İlçe Seçim Kurulu nezdinde itirazın süresi ve aynı gün içerisinde karara bağlanması gerekecek.

(Lütfü AYDIN'ın Haberi)

şutso seçim süreci