Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak için 160 firmanın sırada beklediğini öğrenen Vali Salih Ayhan OSB’yi yakın markaja aldı.

Urfa'da Ekmeğe Yine Zam Geldi! 3.50 TL Oluyor Urfa'da Ekmeğe Yine Zam Geldi! 3.50 TL Oluyor

OSB’de yer olmadığı için Sanayi ve Ticaret Bakanlığından yeni arsa isteyen OSB’ye, bakanlık daha önce OSB’de yer alanların yatırımlarını neden yapmadığını sordu.

Bunun üzerine Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan devreye girdi ve farklı detaylara ulaştı. İddiaya göre Şanlıurfa OSB’de daha önce arsa alan bazı yatırımcıların devletten aldıkları arsayı başka firmalara yüksek fiyattan satmaya kalkıştıklarını öğrendi. 

Bunun üzerine daha önceden OSB’den yer alan ancak yatırım için bugüne kadar bir çivi çakmayan firmaları yakın takibe alan Vali Salih Ayhan, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünü müteşebbis heyetini de ciddi anlamda sıkıştırıyor.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, teşvikten faydalanıp OSB’de arsa alanların verilen sürede yatırımlarını tamamlamadığını öğrence tavrını koyduğu ve “Yatırımlarınızı yapacaksanız yapın, yoksa arsayı geri alırız” dediği öğrenildi. 

Vali Ayhan, yeni yatırımcıların Şanlıurfa’ya kazandırılması, istihdamın arttırılması, yer tahsisleri ile alt ve üst yapı çalışmaları hakkında bugünde OSB’de bir toplantı daha gerçekleştirdi.

OSB'de düzenlenen toplantının ardından tekstil fabrikası ziyaretinde bulunan Vali Ayhan, fabrikadaki üretim hakkında bilgiler aldı, işçilerle de bir araya gelerek özellikle istihdam alanında kadınların yer almasının önemli olduğunu söyledi.

Yoğun geçen Organize Sanayi Bölgesi ziyaretinde öğlen yemeğine işçilerle birlikte yiyen Vali Ayhan “Rızkı için alın teri döken tüm işçilerimize Rabbimden kolaylıklar diliyorum" dedi