Şanlıurfa’nın Bediüzzaman Mezarlığında yakınlarının mezarlarını ziyaret edenler karşılaştıkları içler acısı durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. 

Ramazan Bayramı’nın gelmesiyle mezarlık ziyaretleri de başladı. Mezarlıkların, sadece girişlerinin bakımlı olduğu gözlendi. Daha önce de bakımsızlığı ve sorunlarıyla sık sık haberlere konu olan Mezarlığın adeta çöplüğe ve moloz alanına dönmüş durumu dikkat çekti.

Mezarlıkların içler acısı halleri, mezar sahipleri tarafından tepki gördü.  Mezarlıkta otlardan yürümekte güçlük çekenler urfadasın haber sitesinin whatsapp haber hattına (0553 725 63 63) ulaştırdıkları fotoğraflara;

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa Hayvan Rehabilitasyon Merkezi İnşaatı Hızla Yükseliyor Şanlıurfa Hayvan Rehabilitasyon Merkezi İnşaatı Hızla Yükseliyor

“Bin böyle bir rezillik görmedik Kimse gelip bakmıyor mu bu mezarlığa? Utanmıyorlar mı? Ya burası çöplük mü? Mezarlık mı? Yoksa moloz dökme alanı mı? Şuranın haline bir bakın. Yerlerde sinek ilacından patlamış mısırdan futbol topuna kadar her şey var. Hangi birini göstereyim. Her şeyi geçtim, bu paslı inşaat demirli taşların burada ne işi var?” notunu düştü.